Na co se letos těšit o Vánocích v televizi? Čekají nás klasické pohádky i speciály oblíbených pořadů

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Sledovani vanosnich pohadek
Zdroj: Shutterstock

Každé Vánoce se v televizi objevují stejné pohádky. Sice si obvykle připraví tvůrci i nějakou tu novinku, většinu vysílacího času ale zaplňují snímky, které dobře známe. Jaké pohádky jsou ty nejoblíbenější a na co se můžete těšit letos?

Tři oříšky pro Popelku, S čerty nejsou žerty nebo Šíleně smutná princezna. Tyto pohádky stále patří k oblíbeným českým snímkům, kterých se dočkáme každý rok. Velmi žádané jsou ale také modernější filmy, jako například Anděl Páně nebo Peklo s princeznou.

Češi rádi klasiku

Na Vánoce se v televizi objevují i pohádky, které jsou téměř 30 let staré. A stále mají vysokou sledovanost. Potvrzuje to například žebříček z roku 2018, který mezi nejsledovanější snímky řadí Princeznu ze mlejna, která vznikla už v roce 1994.

Oblíbená je i Nesmrtelná teta z roku 1995 nebo o dva roky mladší Rumplcimprcampr. K ještě starším pohádkám pak patří ty, které jako nejoblíbenější popsal Kinobox v roce 2019.

Češi každý rok očekávají například pohádku S čerty nejsou žerty (1985), Tři oříšky pro Popelku (1973) nebo snímek Ať žijí duchové (1976). K pohádkám natočeným po roce 2000 patří Anděl Páně a jeho pokračování, dále Korunní princ či Peklo s princeznou.

Ne každá pohádka zaujme

V televizi se v posledních letech objevilo pár filmů, které se nesetkaly s příliš pozitivním hodnocením. Například Kouzelník Žito z roku 2018 měl podle webu Lidovky velmi negativní ohlasy. Propadákem se v roce 2016 stala i Slíbená princezna.

V roce 2019 pak nezabodoval snímek s názvem Princezna a půl království. Ačkoli má na ČSFD hodnocení 64 %, v recenzích se lidé spíše bouří. Nejedná se tak nejspíš o pohádku, která by se v televizi objevovala pravidelně.

Na co se těšit letos?

Letošní rok přináší samozřejmě celou řadu oblíbených klasických pohádek, a to jak těch starších, tak i těch modernějších. A přichází i jedna velká novinka, kterou je snímek s názvem Klíč svatého Petra.

„Na scénáři pro Klíč svatého Petra se mi líbí, jak skvěle kombinuje klasické pohádkové postavy, jako jsou vodník, zlí rádcové nebo princezna, s méně obvyklými charaktery. V našem případě se svatým Petrem a třemi hlavními hrdiny, zlodějem, podvodnicí a nevinným Tobiášem,“ uvádí pro Šťastné a Veselé režisér Karel Janák.

Kromě pohádek se samozřejmě můžete těšit i na další vánoční pořady. Jak popisuje například tisková zpráva TV Prima, vysílat se budou speciální díly oblíbených soutěží jako Máme rádi Česko nebo Inkognito. Čeká nás i vánočních 7 pádů Honzy Dědka a celá řada zahraničních filmů se zimní tematikou.

Zdroj: Kinobox, iDNES, Lidovky, Pro ženy, Šťastné a Veselé, Tisková zpráva TV Prima, ČSFD

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články