My jsme věděli, jak se venku zabavit. Dnešním dětem s tím musíme pomoct

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Holcicka sbira kytky
Zdroj: Shutterstock

Odtrhnout děti od displeje mobilu, tabletu či počítače se v dnešní době stává čím dál těžším úkolem. Přitom na ně venku čeká tolik dobrodružství, které si můžou užít dohromady s rodiči.

Čerstvý vzduch je prospěšný nejen pro naše plíce, ale také pro mysl a celkové zdraví. Děti však tráví čím dál více času zavřené doma, což je velká škoda.

Za dobrodružstvím není třeba chodit daleko

Příkladem pro ně jsou především rodiče, a proto je třeba do přírody občas vyrazit s nimi. Není ani třeba chodit někam daleko, stačí vyjít na zahradu nebo do nejbližšího parku. A jak tam děti co nejlépe zabavit? Není nic lepšího, než když si hru či jinou aktivitu od základu sami připraví.

Snad každou dětskou dušičku pobaví trocha fantazie. Zkuste děti navnadit, aby v zahradě nebo parku vytvořily za pomocí klacků, šišek a listí domečky pro skřítky nebo víly. S další procházkou si ani nemusíte lámat hlavu, protože děti samy budou chtít své výtvory zkontrolovat.

Květinové dekorace vždy potěší

Z rozkvetlých stromů a kytek si můžete vyrobit i krásnou dekoraci. Stačí si s sebou vzít list papíru a lepidlo a pak už stačí popustit uzdu kreativitě. Domů si děti můžou donést například krásného motýlka z listů a barevných okvětních lístků.

Každou slečnu jistě potěší i samotný sběr kytek a vytvoření kytice jako z květinářství, tu pak mohou věnovat mamince nebo babičce, kterým rozhodně udělá radost.

Pletení věnců z pampelišek či sedmikrásek snad nikdy nikoho neomrzí. S krásnou čelenkou ve vlasech je hned z každé holčičky dokonalá princezna.

I malí kutilové si přijdou na své

Ze starých plechovek od barvy je možné vytvořit skvělý hudební nástroj. Seřaďte si je podle velikosti, sejměte z nich víka a barvami vylepšete jejich vzhled. Za pomocí kladívka a hřebíku do dna každé plechovky udělejte otvor.

Připravte si provázek, na jehož konec připevníte dřívko, a pak už provázek postupně provlékejte dny plechovek od nejmenší po největší velikost. Každou plechovku na provázku zafixujete pomocí uzlu. Plechovky přes sebe nechte lehce překrývat. Za zbylý provázek je připevněte na strom a zaposlouchejte se do jejich zvuku.

Probuďte v nich malé zahradníky

Společně s dětmi můžete také zkusit zasadit rajčata nebo okurky a poté přenechat péči na nich. S případnou úrodou si pak jistě hravě poradíte.

Skvělou zábavu si užijete i s obyčejnými kamínky. Můžete s nimi malovat na chodník nebo se snažit postavit věž či kamenný oblouk.

Aktivit venku se dá vymyslet opravdu hodně a zárukou je, že z pobytu na čerstvém vzduchu budou děti rozhodně více unavené, než kdyby seděly doma u počítače. Někdy zkrátka stačí popustit uzdu své vlastní fantazii.

Zdroj: OnlyU.cz

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články