Zažeňte hlad dokonalými jídly uvařenými během chvíle. Kamarádka mikrovlnka to vyřeší za vás

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena kukurice
Zdroj: Shutterstock

Mikrovlnku hodně lidí podceňuje. Někteří ji doma nemají vůbec, protože si raději ohřejí polévku v hrnci na plotně, jiní ji využívají k ohřívání zbytků od oběda. Málokdo ale ví, že tenhle domácí spotřebič vám může za krátkou chvíli vykouzlit skvělý oběd, snídani i večeři. A nikdo by nepoznal, že je to jídlo z mikrovlnky.

I šéfkuchaři z velkolepých restaurací občas doma mají chuť na něco dobrého, ale jsou líní si po celém dni v práci cokoli uvařit. A zná to asi každý z nás – doma jsou přísady, ale není čas, nebo se nám prostě nechce.

V takovém případě nastupuje kamarádka mikrovlnná trouba, která pro vás během krátké doby vytvoří jídlo jako pro krále. Mrkněte se, jaké recepty si můžete s mikrovlnkou vyzkoušet. A zítřejší jídelníček máte jasný.

Křupavá slaninka BEZ oleje

Někdy si chce člověk ke snídani nebo k večeři připravit tousty se slaninou, jenomže ho děsí to množství oleje, co je k tomu třeba. Pokud ji dáte na pánev za sucha, nikdy nebude tak křupavá. A v troubě to také není ono.

V tom případě vyzkoušejte slaninu z mikrovlnky. Položte na talíř ubrousek, narovnejte na něj plátky slaniny a tu přikryjte další vrstvou ubrousku. Stačí několik minut a slanina se začne v mikrovlnce vlnit. Za chvíli si ji můžete vychutnat křupavou a bez mastnoty, která se vsákla do ubrousků.

Lehký všední oběd

Frittata se někdy konzumuje během dne jako svačina, má ale dostatek živin i jako obědové jídlo, zvláště pokud si předtím dáte polévku. A v mikrovlnce máte tuhle dobrotu hotovou jedna dvě.

Vytřete mističku máslem, rozšlehejte v ní vajíčko, přidejte bylinky a uzené maso nebo maso z konzervy. Navrch můžete nastrouhat sýr. Pak už stačí jen minuta v mikrovlnné troubě a jednoduchý lehký oběd je na světě.

Míchaná vajíčka

Míchaná vajíčka sice nenadchnou, ale ani neurazí. Je to takové běžné jídlo, které zkrátka zažene hlad a je rozhodně lepší než krajíc chleba s máslem. Každý ví, že syrové vejce se do mikrovlnky dávat nesmí. S míchanými vajíčky je to ale jiné.

Postup je podobný jako u frittaty. Hrneček nebo mističku vymažete olejem a rozšleháte v ní vajíčko. Pak už jenom přidáte své oblíbené bylinky a necháte mikrovlnnou troubu, aby udělala divy za vás.

Grilovaná kukuřice

Patříte k těm, kteří si na pouti či jiných akcích rádi dají grilovanou kukuřici? Tahle pochoutka se dá udělat i doma. A není k tomu potřeba ani gril. I v tomto případě vás totiž dokáže zachránit mikrovlnná trouba.

Kukuřici osolte a potřete drceným česnekem nebo kořením na zeleninu. Pak ji dejte do mikrovlnky a přikryjte ji táckem, aby nebouchala po celém přístroji. Za čtyři minutky máte dokonalý zážitek přímo před nosem.

Pražené ořechy

V mikrovlnné troubě se dají samozřejmě připravit také pochutiny, které se hodí večer k televizi nebo ke čtení knihy. Kromě popcornu to mohou být pražené ořechy, s jejichž přípravou má hodně lidí problém.

Mnohdy se jim totiž na pánvi připálí už během minuty. Proto je dejte raději na talíř, osolte a na půl minuty je strčte do mikrovlnky. Díky časovači na přístroji se vám už nestane, že byste místo pražených ořechů měli k večeři uhlí.

Zdroj: tasty.co, mashed.com, cnbc.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články