Camping salát: Naučte se dělat tuto lahůdku podle normy ČSN. Pochutnáte si na ní i dnes

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
camping salat
Zdroj: Shutterstock

Camping salát je retro pochoutka, kterou jste se jistě jako dítě přejídali i vy. Ačkoli v dnešní době už se takové oblibě netěší, stále si ho můžete připravit a zavzpomínat na staré časy. A pokud ho chcete mít opravu poctivý, řiďte se přesně stanovenou normou ČSN.

Jak název napovídá, salát se dříve připravoval především na výlety. Když rodina s dětmi vyrazila do přírody, vždy s sebou měla pečivo a dózu právě s touto pomazánkou. Pokud v létě plánujete třeba kempování s dětmi, možná vám přijde salát vhod.

Vyhlášený salát socialismu

Camping salát byl v dobách socialismu jedním z nejoblíbenějších. Na jeho přípravu byla vyhlášena speciální norma ČSN, která se musela dodržovat po celé republice. I proto byl vždy poctivý a lidé ho kupovali ve velkém.

Pokud si chcete camping salát připravit doma i dnes, budete k tomu potřebovat středně velkou šalotku, 300 gramů šunkového salámu, 5 kusů nakládaných beraních rohů, 4 nakládané okurky, červenou papriku, 150 gramů majonézy, 50 gramů bílého jogurtu, lžíci kečupu, lžičku plnotučné hořčice, sůl a pepř.

Nejlepší s rohlíkem

Šalotku si nakrájejte na proužky a šunkový salám na malé trojúhelníčky. Beraní rohy očistěte od semínek a spolu s okurkami nakrájejte na malé kostičky. Vše smíchejte s nakrájenou paprikou, majonézou, jogurtem, kečupem a hořčicí.

Podle chuti salám dochuťte solí a pepřem. Pokud bude směs příliš tekutá, znamená to, že zelenina pustila až moc vody. V takovém případě podle potřeby přidejte majonézu.

Salát samozřejmě můžete podávat na chlebíčky, které ještě nějak hezky ozdobíte, abyste překvapili své hosty. Úplně nejlepší je ale s čerstvými rohlíky. Přesně tak, jak se jedl kdysi na výletech, tedy přímo z dózy.

Zdroj: Top recepty, Prima fresh

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články