5 nejoriginálnějších restaurací světa: Pro dobré jídlo v nich stojí za to doslova i zemřít

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Restaurace
Zdroj: Diego Fiore / Shutterstock.com

Máte svůj oblíbený podnik, kam rádi chodíte opakovaně? A je to kvůli obsluze, jídlu, nebo atmosféře, která na vás zde dýchá? Na světě existuje celá řada podniků, ale na těchto pět, které vám nyní představíme, rozhodně žádný zákazník jen tak nezapomene.

Zda se do nich ale pravidelně hosté vrací, není jisté. Je sice pravda, že jde o velmi originální místa, ale v některých je jídlo skutečný adrenalin. Navíc obvykle platí, že co je originální, je také poměrně drahé.

Rezervaci do těchto podniků je navíc potřeba si udělat někdy i rok dopředu, protože ačkoli tyto podniky kupodivu prosperují, jejich kapacita není neomezená. Jestli chcete patřit ke šťastlivcům, kteří se zde najedí, tak už raději hledejte kontakt.

Toaletní restaurace

Tento podnik se nachází v Taiwanu a jeho název je velmi výstižný. Po příchodu vás servírky usadí ke stolu, ovšem místo židle budete sedět na skutečné záchodové míse. Jídlo se zde podává v nočnících nebo kelímcích na moč.

Nad stolem navíc místo ubrousků visí toaletní papír a celá řada jídel zde je vytvořena tak, aby vypadala jako nějaký záchodový výtvor. Ochutnat tak můžete například průjem, močovou polévku nebo nejoblíbenější jídlo s názvem naše malá zácpa.

Kanibalská hostina

Restaurace v Tokiu má několik místností, které vypadají jako operační sály. Pro předem registrovanou skupinku lidí je do ní přivezen na nemocničním vozíku pokrm, který vypadá jako člověk.

Jedná se o postavu ze speciálního těsta, které je plněno povětšinou sushi ve tvaru lidských orgánů. Po zaříznutí do těsta navíc začne stříkat tekutina, která připomíná skutečnou krev. Tohle pohoštění je jen pro skutečně silné povahy.

Záhrobní restaurace

Když majitel kupoval budovu, ze které chtěl udělat restauraci, neuvědomoval si, že jde o místo, kde dříve býval hřbitov. Když se to dozvěděl, rozhodl se toho využít. Z restaurace udělal zároveň i pohřebiště.

Lidé tu jedí vedle rakví s falešnými těly, podle všeho je ale pod zemí několik skutečných mrtvol a místo dýchá speciální tajemnou atmosférou. Mnoho návštěvníků dokonce tvrdí, že najíst se vedle mrtvého pro ně znamená štěstí.

Restaurace s kondomy

Podnik s názvem Cabbages & Condoms je restaurace, kde jsou kondomy doslova na každém kroku. Číšníci je nosí nafouknuté na hlavě, jsou z nich udělané výstavky, hosté je dokonce dostávají jako dárek ke každému jídlu.

Na toaletách samozřejmě nechybí hned několik automatů na kondomy a místo návleků na boty jsou zde speciální kondomy, které si hosté při vstupu musí nazout. Jídla jsou tu ale podle všeho chutná a bezpečná.

Infarktový gril

Tahle restaurace má moto: „Pro dobré jídlo stojí za to i zemřít.“ A v podstatě tak celý podnik také působí. Podávají se tu totiž skutečně jen samá tučná jídla, zároveň ale v nemocničním stylu.

Servírky jsou tu oblečené jako zdravotní sestry, pacienti zase dostávají speciální nemocniční pláště. A pokud někdo při vstupu prokáže, že váží více než 160 kilogramů a má k infarktu blízko, tak má jídlo zdarma.

Zdroj: TikTok, cktravels.com, insider.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články