Vyrobte si dezinfekční ubrousky. Stačí mít doma starou dobrou Alpu

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Lada ubrousky
Lada ubrousky

Stále znovu slyšíme, co všechno bychom měli dezinfikovat, abychom si zachovali kolem sebe bezpečné prostředí. Jenže dezinfekce není! Přesto netřeba propadat panice a beznaději, Láďa Hruška má vždy v záloze nějakou prima vychytávku, jako například hned několik variant na domácí výrobu dezinfekčních ubrousků.

S ubrousky si můžeme otírat nejen ruce, ale také je používat na čištění předmětů denní potřeby, jídelního stolu, klávesnice u počítače či notebooku, ale také na jejich obrazovku, jak předvedl v rubrice Nouzovky v pořadu Top star.

Co budeme potřebovat na „dezinfekční ubrousky pro lenochy“:

  • balíček jakýchkoli vlhčených ubrousků
  • Alpa francovka 60 ml 18 Kč, 160 ml 29 Kč

Postup:

Zdroj: FTV Prima

Francovku nalijeme do balíčku s vlhčenými ubrousky a necháme je nasáknout. Poté můžeme začít okamžitě používat a dezinfikovat.

Co budeme potřebovat na „dezinfekční ubrousky pro fajnšmekry“:

  • 1 role papírových kuchyňských utěrek
  • 1 lahvička francovky
  • převařená teplá voda
  • 2 lžíce tekutého mýdla
  • dóza na uskladnění

Postup:

Do dostatečně velké nádoby nalijeme stejné množství převařené teplé vody, jako je obsah francovky. Přidáme tekuté mýdlo a promícháme.

Z role kuchyňských utěrek odstraníme střed z tvrdého papíru a rolí vložíme do připravené dózy na uskladnění. Pokud je role příliš veliká, seřízneme ji na míru.

Do dózy k utěrkám nalijeme dezinfekční směs, kterou jsme právě namíchali. A necháme pořádně nasáknout. Za chvíli můžeme začít používat, přičemž jednotlivé ubrousky trháme od středu.

Autor: Sára Vojtěchovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články