Leona (46): Léčitel ze mě tahal jen peníze, ale migréna neodezněla

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena migrena
zena migrena

Každý člověk, který byl někdy nemocný zažije ten pocit zoufalství, když vám nikdo nepomůže. Trpěla jsem častými migrénami a doktoři si nevěděli rady. Narazila jsem na léčitele, který ze mě vymámil šílené peníze, a navíc mi vůbec nepomohl.

Problémy mám od útlého dětství, ale prý za to může stres

Už jako malá holka jsem mívala migrény. Dostavil se hrozně nepříjemný pocit, část hlavy jakoby ochabne a cítím pulzující bolest na jedné straně. Než to vypukne, cítím se malátná a unavená, už vím, že to přijde. Na několik hodin odpadnu a v horších případech i zvracím. Přestávám vidět a brní mě v rukou. K tomu mě chytají závratě a potím se.

Zdravotnictví se k vám otočí zády, protože nejste vážně nemocná

Doktoři mi řekli, že to musím mít ze stresu. Ale já tím trpím už od osmi let a nepamatuji se, že bych nějaký stres v té době znala. Spím alespoň sedm hodin denně, nepiji a nekouřím, a přes to je mi minimálně dvakrát do měsíce takto mizerně.

Zdroj: 123RF.COM

Jediné, co doktoři svedli, tak předepsat mi silná analgetika. Stejně ale nepomáhají a já je většinou vyzvracím. Vysmáli se mi se slovy, že je to klasická civilizační choroba a není potřeba ji řádně léčit. Neohrožuje prý život, tak pro ně není prioritou. Stačí si lupnout prášek a všechno bude v pořádku. Nechtěla jsem si denně brát prášky proti bolesti, jen kdyby náhodou přišla migréna. Úplně bych si tím zničila tělo. Chtěla jsem zkusit přírodnější cestu.

Bylinky a masti přece neublíží

Vyhledala jsem v mém okolí léčitele, který by mi údajně mohl pomoci. Zavolala jsem mu a přihlásila se na vstupní prohlídku. Hned první návštěva mě hodně popudila. Chtěl, abych se svlékla do spodního prádla a za půl hodiny si účtoval 500,- Kč. Odcházela jsem jen s dalším objednáním a žádnými informacemi. Do té doby jsem měla samozřejmě další migrény. Cítila jsem zoufalství, tak jsem na sjednaný termín dorazila.

Přišla jsem o peníze i naději

Rádoby léčitel nade mnou mával rukama a pak mi prováděl údajnou akupunkturu. Hrozně mě to bolelo a přišlo mi, že vůbec neví, co dělá. Pak mi naordinoval velké množství bylinek a já odcházela o 3.000,- Kč chudší. Takto to fungovalo každý měsíc a částka se zvedala. Za rok to čítalo nehoráznou částku. Vyhledala jsem si na internetu, kolik bylinky ve skutečnosti stojí a ušetřila bych nejméně polovinu! Po pravidelných návštěvách jsem necítila žádnou změnu ani za rok. Migrény stále mám a jsem skoro o 50.000,- Kč oškubaná. Nevěřte každému, i když má vystavené kurzy a certifikáty všeho druhu. Je to pouhý šarlatán a jen mě obral o peníze. Mé problémy přetrvávají a neulevilo se mi ani o píď.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články