Američanka po smrti dcery snila o dalším dítěti. Otěhotněla v 57 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena novorozenec
Zdroj: Shutterstock

Američanka Barbara Higgins z Concord v New Hampshire přišla před pěti lety nečekaně o svou dceru. Třináctiletá Molly zemřela náhle kvůli komplikacím z nezjištěného nádoru na mozku. I přes zlomené srdce začala Barbara toužit po dalším dítěti.

Myslela si, že přichází o rozum

Snít o dalším dítěti začala krátce po smrti dcery. Myslela si proto, že ztrácí rozum. Že jde jen o následek prožitého traumatu a neskutečného smutku.

Touha se však ani po delší době nevytrácela a Barbara nedokázala myslet na nic jiného než na další dítě. Vytrvalý sen ji dovedl až k přesvědčení, že musí okamžitě zavolat doktorovi a o dítě se pokusit.

Když se se vším svěřila manželovi, neměl žádné pochybnosti. Naopak, její touha mu dávala smysl. Společně našli v Bostonu kliniku pro umělé oplodnění.

Barbara se deníku Today svěřila, že celý proces pro ni byl relativně jeden snadný krok za druhým. Zároveň však podotkla, že ví, že tato cesta není pro všechny ženy, obzvlášť ve vyšším věku.

Manželé měli vážné zdravotní komplikace

Před pokusem o otěhotnění Barbaře doktoři našli nádor na mozku. Ten se naštěstí podařilo úspěšně odstranit. Její manžel, sedmašedesátiletý Kenny Banzhoff, zase trpěl onemocněním ledvin a musel podstoupit transplantaci.

Barbaře v jejím věku velmi pomohlo, že je v dobré fyzické kondici. Je vášnivou běžkyní a celý život se věnovala fitness. Pracovala také jako trenérka na střední škole.

Okolí ji nechápalo

Našla se samozřejmě spousta lidí, kteří rozhodnutí páru pokusit se o další dítě v takto pokročilém věku zpochybňovala. Barbara Higgins se musela smát, když na reakce okolí vzpomínala. Když oznámila, že ve svých sedmapadesáti letech čeká dítě, lidé na ni zůstali jen němě zírat. (Today.com)

Porodila zdravého chlapce

Když 20. března tohoto roku porodila v concordské nemocnici syna Jacka, stala se tak jednou z nejstarších rodiček v zemi. Chlapec vážil necelé tři kilogramy.

Barbara popsala, jaké to je mít dítě, když se vám blíží šedesátka. „Vlastně si myslím, že je to v mnoha ohledech jednodušší. Nemám tak velká očekávání. Nezajímají mě vnější faktory a soudy. Jsme to jen my a Jack a náš každodenní život. A takhle je nám zatím dobře,“ uvedla pro deník Today.

Ztrátu dcery rodině samozřejmě nikdo nenahradí. Malý Jack však Barbaře a jejímu muži přinesl do života nový smysl a lásku.

Barbara Higgins ve svém věku rozhodně není nejstarší rodičkou na světě. Rekord drží čtyřiasedmdesátiletá Indka, která po umělém oplodnění porodila dvojčata.

Zdroj: Today.com
Autor: Michaela Pauerová


Související články