Nejlepší způsob, jak ohřát pizzu: Zapomeňte na mikrovlnku i na troubu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Zena pizza
Zdroj: Shutterstock

Někdy má člověk chuť na pizzu, ale sám ji zkrátka celou nesní. A co potom se zbytky? Nechat je na lince přes noc není dobrý nápad, stejně budou ráno oschlé a už rozhodně nebudou chutnat tak, jak by měly. Ale dát je do ledničky je taky risk – půjdou pak vůbec ještě ohřát?


Odpověď zní ano a spousta lidí by vám nejspíš řekla, že stačí dát pizzu do trouby nebo do mikrovlnky. Jenomže málokdo už by vám pak řekl, že po vytažení chutnala tak skvěle, jako když vám ji poslíček přivezl.

Existuje ale jedna cesta, jak udělat ze zbytků pizzy křupavou a křehkou pochoutku, u které by nikdo nepoznal, že není čerstvá. A s tipem na tento recept se podělil uživatel TikToku, který sice schytal pár negativních komentářů, ale trvá na tom, že jeho způsob je nejlepší. Doporučujeme vyzkoušet.

Stačí pánev s pokličkou

Mladík na TikToku na kanále s názvem Lifehacks ukazuje fanouškům, že pokud máte doma nějaké ty zbytky pizzy, jednoduše je ohřejete na pánvi pod pokličkou. Je ale potřeba je podlít vodou, a trojúhelníčky pizzy chvíli podusit.

Pak uživatel vyndá pizzu ven a při zakousnutí se do ní si chválí, že je krásně křupavá. Podle jeho slov je to ta nejlepší cesta, jak ohřát pizzu. Zatímco spodek je křehký a doslova se rozpadá, sýr navrchu je jemný a celek působí jako právě dovezená pizza z pizzerie.

Nakonec mladík dodává, že jeho samotného výsledek překvapil a pizza mu chutná dokonce víc, než když mu ji poprvé přivezli. Je to snadné a rychlé a podle jeho slov jde o jeden z nejlepších triků, které ho internet naučil.

Některým se to moc nezdá

Ačkoli je TikToker ze svého objevu nadšený, celá řada komentářů působí negativně. Mnoho lidí má totiž za to, že touhle cestou pizzu člověk může jedině zkazit. „Co jsi to udělal? Je to pizza, ne těstoviny,“ píše jeden z fanoušků.

@lifehackPizza hacks are the best hacks 🍕##lifehack ##pizza ##foodie (@insta.noodls )♬ original sound – Lifehacks

„A co třeba vyzkoušet mikrovlnku? Nebo tu doma nemáte?“ směje se další. Na to ale TikToker odpovídá, že z mikrovlnné trouby by nikdy nedocílil takového výsledku. Sám to mnohokrát zkoušel, ale nikdy mu pizza nechutnala tak jako po ohřátí na pánvi.

„Křupavých okrajů docílíš i v troubě. Tohle by mě nikdy nenapadlo a podle mého je to nesmysl,“ píše další komentář, ale i na ten má mladík odpověď: „Z trouby není pizza zkrátka taková. Ale pokud se vám moje rady nelíbí, nevadí mi to.“

Jedna z fanynek se směje, že pokud jí doma nějaké zbytky pizzy zůstanou, rozhodně je vyzkouší ohřát pod pokličkou. Obvykle se jí ale nestává, aby jí zrovna z tohoto jídla něco zůstalo. A podobný problém má celá řada dalších lidí.

Spousta fanoušků radu oceňuje

I když si hodně lidí myslí, že to, co mladík považuje za nejlepší trik v kuchyni, je vlastně nesmysl, celá řada fanoušků potvrzuje, že tak skvělou pizzu nikdy nejedli. Děkují TikTokerovi za tip a přidávají své rady.

„Je to vynikající. Já jsem tedy ještě před přiklopením pánvičky pizzu vylepšil zbytky sýra z lednice, které by se mi do dalšího dne nejspíš zkazily. A pochutnal jsem si náramně,“ svěřuje se jeden komentář.

„Nechápu, proč to tolik lidí odsuzuje. Zkoušela jsem to a je to skvělé. Pokud máte nějaký jiný způsob, držte se ho, ale neodsuzujte názory druhých,“ rozčiluje se fanynka, která se pokusila mladíka zastat. A sklidila za to celou řadu srdíček.

Zdá se, že ačkoli existují odlišné názory na to, jak pizzu ohřívat, či neohřívat, za zkoušku člověk nic nedá a někomu zkrátka chutná pizza z trouby, jinému z pánve. Vyzkoušejte ji i vy a rozhodněte se sami, zda budete tuto možnost využívat.

Zdroj: TikTok, healthline.com, thespruceeats.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články