Totemové zvíře o vás prozradí mnoho. Zjistěte, které je to vaše a co o vás říká

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Totemove zvire
Zdroj: Shutterstock

Takzvaně totemové, nebo také duchovní zvíře je živočich, který je vám určený a má vás doprovázet na vaší životní cestě. Obvykle ho každý člověk pozná sám. Pro někoho to může být divoká šelma, pro jiného zase domácí mazlíček. Jak zjistíte, které to je?

Totemové zvíře je tvor, který je vám určen osudem. Pravděpodobně jde o zvíře, které máte oblíbené, často ho potkáváte, máte ho možná dokonce doma. Nebo se vám o něm často zdá.

Může ale jít i o nepochopitelnou náklonnost k nějakému živočichovi, například v ZOO. Už odmalička vás možná fascinovala liška, aniž by vás někdy napadlo pokládat si otázku proč. Nebo jste se už kdysi zamilovali do koček, přestože sami doma žádnou nemáte. Totemové zvíře si každý musí najít sám, my vám ale řekneme, co pro vás které znamená.

Samozřejmě existuje celá řada zvířat, které na našem seznamu nenajdete. My vám přinášíme alespoň ta nejčastější totemová zvířata.

Jestřáb

Jestřáb je létající dravec, proto je mnohými považován za symbol vyšší moci. Pokud se vám objeví ve snech, dejte si pozor na to, co se děje kolem vás. Podle mnohých totiž právě tento tvor předpovídá, že ve vašem životě dojde k významným změnám.

Motýl

Motýl je totemové zvíře proměny. Z ošklivé housenky se přes kuklu stává nádherným tvorem, který všechny okouzlí. Pokud je tedy právě on vaším strážcem, možná vám radí, jak naplnit své sny a touhy.

Bizon

Pokud je vaším totemovým zvířetem bizon, nemáte se čeho bát. Tento symbol hojnosti, prozřetelnosti a ochrany totiž podporuje váš šestý smysl a napomáhá vám vyhnout se problémům. Musíte ale myslet na to, že je dobré dát na své instinkty, ačkoli někdy to třeba nevypadá úplně nadějně.

Myš

Myši jsou malé, vynalézavé, chytré. I když by se mohlo zdát, že tohle zvíře není zrovna nejlepším ochráncem, ve skutečnosti se tyhle malé potvůrky leckam dostanou, takže využijte jejich rady a každou příležitost, kterou máte, proměňte ve zlato.

Jelen

Jelen, ačkoli je velký a mohutný, je ve skutečnosti symbolem oddanosti a lásky. Tohle majestátní zvíře ukazuje, že i něco, co je na první pohled děsivé, je v určitých situacích tím, co by vás mělo provázet na vaší životní cestě. O jelenovi údajně často sní lidé, kteří si ze všeho nejvíce přejí pevný trvalý vztah.

Had

Někteří lidé se hadů štítí, nezapomínejte ale, že jde o symbol zdravotnictví. Had symbolizuje sílu jak fyzickou, tak také psychickou, zároveň ale i možnost se rychle zotavit z problémů nebo těžkých nemocí.

Kočka

Kočky jsou vznešené, krásné, symbolizují jemnost a eleganci, zároveň ale také podlost, zákeřnost a vychytralost. Obvykle právě tohle duchovní zvíře naznačuje, že je na čase začít bojovat, ale jen pomocí milých slov a hezkého pohledu, který nikomu neublíží.

Liška

Mazané a bystré zvíře vás varuje před problémy. Nikoli ale před těmi, co teprve přijdou, ale před těmi, které jsou teď a tady. Říká vám, že možná bude lepší se vzdát a nedělat si život složitější, než už je.

Medvěd

I když je medvěd velká šelma, která může značit nebezpečí, pro mnohé je to mazlíček na objímání, se kterým se cítíme v bezpečí. Medvěd je jedno z nejsilnějších totemových zvířat, které vás ochrání za každé situace a do jehož náruče se můžete doslova schoulit.

Zdroj: legendsofamerica.com, spiritanimal.info, goop.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články