Tipy na písničky, které vám zlepší náladu. Zvolte klasiku i chytlavé melodie

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena hudba
Zdroj: Shutterstock

Nemáte nejlepší den a nevíte, jak si pomoci k lepší náladě? Někdo si na špatnou náladu koupí tabulku čokolády, někdo si zajde zasportovat. Rychlou pomocí, která vám může spravit náladu, je hudba. Musíte však zvolit tu správnou!

Je naprosto jasné, že každý má jiný hudební vkus, a ne každý zvolí tento playlist. Pokud byste však měli jít po smyslu textů písní, o které se s vámi podělíme, nálada by vám měla rozhodně stoupnout a vy se budete moct na svět nadále usmívat.

Skladby pro lepší náladu

Krásná česká písnička, kterou si broukají i malé děti. „Není nutno“ od dvou mimořádně nadaných autorů Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Tato skladba dokonce zazněla v celé České republice minulý rok v období pandemie.

„Don’t Worry, Be Happy“. Jen málokdo nezná tuto chytlavou skladbu, jejíž text vám zaručeně spraví náladu. Věděli jste, že tato skladba vznikla bez použití hudebních nástrojů a to, co slyšíte, je pouze hlas zpěváka Bobbyho McFerrina v osmi různých vrstvách?

Při špatné náladě rozhodně nic nezkazíte tím, že si pustíte nějakou z veselých skladeb světoznámé kapely Abba. Třeba skladba „Voulez-Vous“ vás rozveselí, stejně tak i „Dancing Queen“, „Lay All Your Love On Me“ nebo „Gimme, Gimme, Gimme“.

Starší, ale spraví náladu

Dalším hitem, který, ačkoliv je starší, stále frčí světem, je „Wannabe“ od dívčí skupiny Spice Girls. Jsme přesvědčeni, že jakmile někdo slyší první tóny této známé písně, zvedne se ze židle a rozhoupe boky!

Vlezlá melodie na úrovni Lambady nebo Macareny je i melodie písně „Asereje“, kterou zná úplně každý, stejně jako taneček k této skladbě, který je jednoduchý a zatančíte si ho i s člověkem na druhé straně světa.

A pokud jste milovníky české hudby, zvolte třeba skladbu „Prodavač“ od Michala Tučného. Zasmějete se jak nad rychlou částí písně, tak nad videoklipem. Třeba nad částí, kdy dostane muž ve videoklipu nálož hořčice přímo do dlaně!

Ať už milujete jakýkoliv styl hudby, věřte tomu, že i v těžkých chvílích vám trocha muziky zaručeně vykouzlí úsměv na rtech a budete se cítit lépe!

Zdroj: Onlyu

Autor: Štěpán Pacík


Související články