Staňte se atraktivní pro všechny muže světa. Boty na vysokém podpatku vám to usnadní

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Boty na podpatku
Zdroj: Shutterstock

1Boty na vysokém podpatku sice nejsou úplně ideální pro naše nohy, které mají raději přirozenou pozici a pohodlí, ale na druhou stranu, pokud si je vezmeme do společnosti jednou za čas, nic tím nezkazíme. Navíc pravděpodobně přilákáme pozornost všech mužů, takže je to skvělá volba, pokud se snažíme zaujmout.


Některé ženy mají i s nízkým podpatkem problém a muži nechápou, jak může něžné pohlaví zvládat balancovat na něčem takovém. Jenomže jejich nechápavost je zároveň také proměňována na pozornost.

Ženy, které umí chodit na vysokých podpatcích, a je jedno, zda k nim zvolí šaty, nebo třeba kalhotový kostým, jsou podle všeho považovány u mužů za více přitažlivé. Proč tomu tak je? Vědci znají odpověď.

Elegantní ženská chůze

Vysoké podpatky jsou nepohodlné a ničí naše nohy. Proč by někdo upřednostňoval boty, které nám vlastně jenom ubližují, před pohodlím? Odpověď přináší vědci Paul Morris, Jenny White, Edward Morrison a Kayleigh Fisher.

Čtveřice psychologů z univerzity v Británii se podle psychologytoday.com nedávno zabývala tím, proč jsou vysoké podpatky pro muže na ženách tak atraktivní. Jedním z důvodů podle všeho může být typ ženské chůze.

Zatímco pro muže je přirozená chůze spíše energická a někdy si nedělají hlavu s tím, zda zrovna boty sešlapávají, nebo mají nějaký jiný problém, ženy si dávají záležet na každém kroku.

A vysoké podpatky ještě více podporují to, že při chůzi kroutí boky a chodí pomalu a elegantně, čímž dopřávají mužům ukázku toho, co jejich tělo dovede. V podstatě by se dalo říci, že se před muži nakrucují, ovšem aniž by to měly v úmyslu.

A muži, aniž by si to uvědomili, vnímají tento pohyb jako výzvu. Mají pak tendenci se takovým ženám dvořit a uctívat je a připadají jim mnohem přitažlivější než dívky v teniskách.

Muži touží po dominantních ženách

Druhým důvodem, proč jsou podpatky na ženách tak atraktivní, je to, že se na nich ženy dokážou udržet. Pokud má žena na nohou boty s vysokým podpatkem a dokáže v nich bez problémů chodit, působí to sebevědomě.

Zdravé sebevědomí je pro muže důkazem dominance. Navíc to, že chce žena být o něco vyšší a nepřipadat si podřadná oproti chlapům, kteří bývají v průměru i bez bot vysocí, je ukázkou toho, že tahle osoba ví, co chce.

Pokud bude někde v koutě sedět dívka, která se bojí někomu podívat do očí, nikoho nejspíš nezaujme. Ale žena, která se prochází po sále sebevědomě a sálá z ní vůdčí osobnost, se stává pro chlapy výzvou.

A i když mnoho z nich by možná řeklo, že upřednostní spíše jemnou dívku než nějakou namyšlenou dominantní ženskou, podle vědců to příroda zařídila tak, že každý muž tak trochu touží po tom být alespoň jednou za čas někým ovládán.

Pokud tedy chcete ve společnosti ulovit nějakého fešáka, vaše šance se zvýší, pokud si obujete podpatky a aspoň na jeden den se budete tvářit jako sebevědomá silná žena. Ono upřímně, pokud na vysokých podpatcích dokážete celý večer stát, budete se tak i cítit.

Zdroj: dailymail.co.uk, psychologytoday.com, businessinsider.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články