Intimita ve vztahu: Přinášíme několik bodů, jak na ní zapracovat. S partnerem si vypomůžete navzájem

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Intimita
Zdroj: Shutterstock

Vzájemná intimita je ve vztahu jedna z nejdůležitějších věcí. Jedná se o takovou živnou půdu, na které se může vztah dále rozvíjet a růst. V dnešní době se ale intimita pěstuje velmi obtížně — rande přes aplikaci, psaní přes telefon, málo času a neustále nabitý rozvrh. Nic z toho intimitě nesvědčí. Pojďme se tedy podívat na tipy, které vám pomohou na ní ve vztahu pracovat.

Starejte se sami o sebe

Je složité sdílet své nejniternější pocity, když v nich vy sami nemáte jasno. Nemůžete být ani příliš upřímní k partnerovi, pokud nedokážete být upřímní ani sami k sobě.

Proto je důležité věnovat pozornost sobě, tomu jak se během dne cítíte. Je nutné přemýšlet o tom, co vás stresuje a co vám dělá radost. Ideální příležitost, jak toho docílit, je zkrátka občas někam sami odjet a vyčistit si hlavu. A pozor, psychologové doporučují také masturbaci.

Vyjasněte si svůj komunikační styl

Každý na světě má svůj způsob, jak hovoří s lidmi, jak řeší problémy a jak vyjadřuje své pocity. Introverti například raději své niterné myšlenky napíší, cholerici naopak okamžitě řeknou, co si v daný okamžik  myslí.

Je proto důležité znát svůj styl vyjadřování, ale i ten partnerův. Je to totiž skvělý způsob k porozumění. A vzájemné porozumění je základním kamenem při budování intimity.

Jděte na to pomalu

V dnešní uspěchané době můžete mít někdy pocit, že na nic není čas. Někdy to vypadá, že i milování se zmenšilo na pouhý sex sloužící k fyzickému uvolnění.

Pokud ovšem toužíte po řádném vztahu, ve kterém nechybí láska a intimita, musíte na to jít přesně obráceně. Zkuste se s partnerem například jen na několik minut denně obejmout. Lehnout si vedle sebe a užívat si pozornost toho druhého.

Mazlení i vzájemná masturbace může sloužit k vytvoření správného intimního prostředí mezi vámi. A navíc z toho vzešlá sexuální energie pak bude stát opravdu za to.

Udělejte si čas na sebe

Někdy můžete mít pocit, že s partnerem řešíte pouze ryze praktické věci. U nich ale příliš intimity nenajdete. Proto se raději s partnerem občas posaďte a řešte cokoliv jiného.

Zeptejte se ho například, zda je šťastný, co by si v životě přál nebo co by chtěl změnit. V prodeji jsou dokonce i různé druhy kartiček, které vás mohou svými otázkami inspirovat. Uvidíte, že vás to sblíží jako nikdy.

Vsaďte na týmovou práci

A aby nezůstalo jen u slov a aby se fyzický kontakt nerovnal pouze sexu, je třeba vyhledávat různé aktivity s partnerem. Může se jednat o společný sport, hraní her, skládání puzzle nebo třeba vaření. Zkrátka vše, u čeho se spolu můžete pobavit a vytvořit si nové, zajímavé vzpomínky.

Zdroj: shape.com
Autor: Markéta Mladá


Související články