Šedivé úterý: Proveďte před Velikonocemi generální úklid a vymeťte z domu pavouky

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Velikonocni vajicka
Zdroj: Shutterstock

Pro věřící jsou Velikonoce velmi důležitým svátkem. Pro nás ostatní jsou známkou příchodu jara, pro děti potom oslavou, při které si mohou vykoledovat nějaké sladkosti. Období je ale rozděleno hned na několik dní a jedním z nich je i Šedivé úterý.

Šedivé úterý je den, který je spojený s úklidem. To sice příliš lákavě nezní, zároveň jde ale o velmi důležitý den, který je přípravou na všechny další velikonoční dny.

Vymeťte z domu pavouky

Příroda se probouzí k životu, na druhou stranu je ale venku stále ještě chladno. Mnoho živočichů se tak stahuje do teplejších míst. Právě proto se může stát, že se u vás doma objeví nějaký ten pavouk.

Podle pranostik by měly hospodyňky na Šedivé úterý vymést tyto osminohé návštěvníky ze všech rohů a zároveň také zkontrolovat, že nikde v domě nezůstala žádná pavučina.

Systematický postup

Kromě vymetání pavučin je samozřejmě třeba uklidit i další věci. Jde jednoduše o velký generální úklid, abyste si svátky následně užili v klidu a míru, píše Český rozhlas Radiožurnál.

Při úklidu postupujte systematicky. Nevynechejte žádné místo, žádný z pokojů. Ukliďte důkladně ve všech koutech, nezapomeňte zamést pod lednicí a setřít podlahu za pračkou. Jednoduše si dejte na úklidu záležet.

Z bytu byste podle Marianne měli také odklidit rozbité věci a předměty, které už nepoužíváte. Hromadění starých věcí totiž podle všeho nepřináší štěstí. Součástí úklidu by tak mělo být i přemýšlení nad tím, co ke svému životu skutečně potřebujete.

Zdroj: Český rozhlas Radiožurnál, Pro ženy, Novinky, Pro Ženy, Marianne

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články