Komerční sděleníMódaŽivotní styl

Jak vybrat vhodné dámské boty na zimu?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zimni boty
Zdroj: Shutterstock

Zima se neúprosně blíží a brzy na nás zaútočí v plné síle. Je tedy nejvyšší čas začít s kontrolou a obměnou šatníku. Nezapomeňte na výběr vhodných zimních bot. I letos je nabídka velmi pestrá. Podívejme se, co je tuto sezónu v módě a jak obuv vybírat.

Jaké volit vzory, barvy a aplikace

Letos budou v módě výrazné barvy a vzory, ale i různé aplikace, kamínky, štrasy i bižuterie zdobící obuv. V módě bude neutrální černá, bílá, hnědá, ale hlavně béžová či nude klasika. Pokud se nebojíte extravagance, můžete vsadit i na zdobení krajkou nebo umělými kožešinami. Takovou obuv pak kombinujte se střízlivějším oblečením. Hitem bude také kombinace bot a punčoch v jedné barvě. Nosit se budou i ozdobné ponožky a podkolenky. I letos můžete zvolit vysoké boty, traktorky, těžkou obuv steel i klasické martinsky i šněrovací obuv na podpatku.

Nestárnoucí zimní kozačky

Léty prověřené a nestárnoucí zimní kozačky jsou každoročně nejoblíbenější zimní obuví, pokaždé však v trochu jiných variacích. Nic nezkazíte kotníčkovými kozačkami, polokozačkami do půli lýtek ani vysokými kozačkami nad kolena. Polokozačky mohou mít širší lemy a špičky mohou být hranaté. Letošní obuv může mít výraznější zdobení na nártu i z boku boty nebo ji může zdobit umělá kožešinka v neutrálních ale i výrazných barvách.

Holínky, válenky i sněhule

Můžete si dopřát pohodlí s již zmíněnými těžkými botami se šněrováním, nebo zvolit klasické holínky, válenky a sněhule. Jsou velmi praktické a hodí se v podstatě ke všemu. Letos se k nim totiž kombinují i sukně nebo šaty. Klasikou jsou i pohodlné válenky s kožešinou, které vás příjemně zahřejí. Holinky už se dávno nenosí jen do lesa nebo na chalupu. Běžně se nosí pěkné a elegantní městské holínky, ale i pohodlné, nepromokavé a hřejivé sněhule.

Jak vybírat zimní boty a jak o ně pečovat

Zimní období si žádá zimní boty, které vás zahřejí, snesou sníh, mokro a budou opravdu pohodlné. Vyberte si vhodnou velikost a podívejte se, jak správně změřit nohy pro dámské zimní boty. Nebojte se investovat do jejich kvality a nekupujte boty, které se rychle promáčí a budou vám v nich neustále mrznout nohy. Pokud budou námrazy, raději si odpusťte vysoké podpatky a do svého botníku přidejte i obuv na platformě či klínku, ale i s nízkou a protiskluzovou podrážkou.

Při výběru dbejte na detaily i zapínání

Nejkvalitnějším materiálem je pravá kůže, která snese při vhodné údržbě mnohem více než koženka a také dlouho vydrží. Vsadit však můžete i na některý z moderních a technologicky vyspělých materiálů. Sportovní zimní obuv se vyrábí ze zvláště upravených materiálů, které jsou nepromokavé a zahřejí. Zimní obuv nezapomeňte pravidelně impregnovat. Vhodné přípravky koupíte přímo v prodejnách s obuví. Než v botách vyrazíte ven, nezapomeňte je vyzkoušet a rozchodit.

Autor: redakce


Související články