Jak rozchodit nové boty: S těmito triky je otlačeným prstům konec. Poradíte si s věcmi, co máte zaručeně doma

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
boty
Zdroj: Shutterstock

Nové boty jsou sice krásné na pohled, ale umí být i pořádně nepohodlné. Každý z nás měl někdy na nohou úplně nové boty, které nebyly zrovna příslibem komfortu, dokud se pořádně nerozchodily. Nechcete čekat, a naopak si chcete nové boty užít pohodlně co nejdříve?

Když nás jako děti tlačily nové botičky, dávali nám je rodiče na nohy co nejčastěji, abychom je pořádně rozchodili. Proč ale trpět třeba i několik dní, než si boty dají říct? Naštěstí existuje několik šikovných rad, které se vám určitě budou hodit!

Stará a dobrá rada našich babiček

Na babičky a jejich rady se dalo vždycky spolehnout. Jsou to zkušené ženy, ostřílené životem, které moc dobře vědí, jak si poradit. A jinak tomu není ani v případě, kdy chcete poradit, jak roztáhnout nové boty, které jsou těsné a nepříjemně tlačí.

Co je k tomu potřeba? Brambora! Obyčejná a často nedocenitelná surovina, kterou máme doma úplně všichni. Už dříve se na ni sázelo – používala se místo ševcovského kopyta nebo klasiky v podobě roztahováků na boty.

A jak na to? Jednoduše! Větší brambory oloupejte, vložte do papírové utěrky a na noc je vložte do bot. Celé kouzlo se skrývá v tom, že se z brambory bude uvolňovat vlhkost, která se během několika hodin vstřebá do obuvi a ta bude díky tomuto jednoduchému triku za pár korun poddajnější a měkčí.

(zdroj: jenzeny.cz)

Teplo a trpělivost udělají mnoho

Abyste si nové boty mohli užít o to dříve, aniž by vás čekalo několik dlouhých dní plných bolesti a třeba i nepěkných puchýřků, můžete zkusit tento další trik.

O co jde? O kombinaci tepla a trpělivosti. Nejdříve si na nohy natáhněte pořádně tlusté ponožky. Nebojte se sáhnout po těch huňatých, které jinak skladujete až na dně šuplíku. Pokud huňaté ponožky nemáte, vezměte si třeba troje na sebe. Poté si nové boty obujte a minutu je nahřívejte fénem. Poté na nic nečekejte a v botách se procházejte tak dlouho, dokud nevychladnou.

Takto opakujte několikrát. Vždy boty minutu nahřívejte, poté se v nich procházejte a celý proces zopakujte. Boty se vytvarují vašim nohám a nebude hrozit, že vám budou při chůzi nepohodlné.

(zdroj: independent.co.uk)

Oves nebo mokré noviny pomohou

S roztažením těsných nových bot vám mohou pomoci i noviny. Musí být mokré – rozhodně se je ale nebojte vložit do bot, nic se jim nestane. Zmačkané mokré noviny nacpěte do bot v takovém množství, jaké se tam vejde. Neostýchejte se botky pořádně napěchovat. Jakmile boty uschnou, noviny vyjměte. Obuv by poté měla být měkčí a poddajnější.

Boty lze také naplnit i ovsem. I to je jedna z rad, které znaly už naše babičky. Proč ho tedy nevyzkoušet? Nasypte oves do bot a zalijte jej vodou. Oves během noci nasákne vlhkost a jeho objem se zvětší, což roztáhne obuv.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články