Josef Fritzl: Násilí, strach a 24 let ve sklepení. Tyto hrůzy provedl vlastní dceři

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
josef fritzl
Zdroj: Profimedia

Zní to jako příběh z hororu. Jenže Elisabeth Fritzl si tento příběh skutečně prožila. Její vlastní otec ji i některé z jejích dětí věznil ve sklepení a její matce i policii lhal o dceřině osudu. Žena tak prožila téměř čtvrt století zamčená ve sklepní místnosti.

Všechno to začalo v srpnu roku 1984. Josef Fritzl tehdy požádal svou osmnáctiletou dceru, aby mu pomohla s nasazením dveří ke sklepním prostorům. Jenomže místo poděkování ji v místnosti zamkl.

Od té doby bylo temné sklepení to jediné, co dívka znala. Dostávala sice pravidelně jídlo, jinak jí ale otec působil pouze utrpení. To, co jí prováděl, se téměř nedá slovy popsat.

Stal se otcem jejích sedmi dětí

Fritzl získal nad svou dcerou úplnou nadvládu. Ve sklepě ji navštěvoval a pravidelně ji znásilňoval. Vlastní manželce přitom tvrdil, že Elisabeth utekla z domu a přidala se k jakémusi kultu.

Během let v zajetí porodila Elisabeth celkem sedm dětí. Jedno z nich zemřelo, o tři se musela v temné místnosti sama postarat.

Tři z nich Fritzl odnesl na práh vlastního domu a manželku přesvědčil, že je tam dcera nechala. Tvrdil, že se o ně sama nedokáže postarat, že jim proto jako prarodiče musí pomoci.

26. dubna 2006 se Elisabeth po dlouhých čtyřiadvaceti letech dočkala svobody. Ze sklepení se dostala ve věku čtyřiceti dvou let. A to jen díky tomu, že jedno z jejích dětí onemocnělo.

Její otec souhlasil s tím, aby mu byla poskytnuta lékařská péče. Toho Elisabeth využila a podařilo se jí utéct na policii, kde vše nahlásila. Muž byl okamžitě zatčen a po dlouhém procesu odsouzen k doživotnímu vězení.

Změnila identitu, její dům je hlídán

Po všech těch letech v zajetí se není čemu divit, že Elisabeth začala mít strach z lidí. Bála se své rodiny, bála se okolí i médií. Proto jí byla změněna identita a ona sama se odstěhovala na neznámé místo.

Tam žije i se svými šesti dětmi, které jsou dnes ve věku mezi osmnácti a dvaatřiceti lety. Ačkoli jsou již dospělé, mají obrovské problémy se spánkem, bojí se tmy a trpí řadou psychických nemocí.

Podle dostupných informací musí spát v jedné místnosti s dveřmi otevřenými a okny odtemněnými.

Sama Elisabeth je dnem i nocí hlídána, aby se k jejímu příbytku nepřiblížil nikdo, kdo by jí chtěl ublížit, ať už z mediálních, nebo osobních důvodů. Vypadá to ale, že se zamilovala do svého bodyguarda, se kterým nyní žije.

Ačkoli má dnes Elisabeth Fritzl jiné jméno, její skutečná identita, a především její příběh obletěly celý svět. Médiím se vyhýbá, ale to, co se jí stalo, už nebude zapomenuto.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články