Černá vdova: Zavraždila všech pět svých manželů a syny nutila zbavit se těl. Za své ohavné činy dostala smrtící injekci

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
betty beets
betty beets

Betty Lou Beets dlouho působila jako oběť nešťastných manželství. Celkem pětkrát se vdala a podle jejích slov ji manželé vždy týrali. Co je na tom pravdy, dodnes není úplně jasné, faktem ale je, že pokud to skutečně byli násilníci, ona se s nimi dokázala vypořádat.

Dva z mužů zabila a u dalších dvou se o to podle všeho pokusila. Důvodem měli být podle soudů peníze, ale Beets trvala do poslední chvíle na tom, že byla týraná a jenom se bránila.

Poprvé se vdala v patnácti. Žádné z manželství nevydrželo déle než pár let

Narodila se v roce 1937 poprvé se vdaná. Jenže její první manžel Robert Franklin Branson byl potvrzený násilník a Beets se dokonce jednou pokusila o sebevraždu. Brzy se s ním rozvedla, ale o rok později už měla dalšího muže.

Billy Lane ji při jedné z hádek zlomil nos a ona se ho pokusila zastřelit. Před soudem ji tehdy zachránilo to, že Billy nakonec přiznal svou vinu a potvrdil, že se pouze bránila.

Dalšího ze svých mužů, v pořadí třetího, Ronnieho Threkolda, se pokusila přejet autem.

Později se vdala za Doyla Bakera, se kterým se po pár letech rozvedla a našla si posledního manžela Jimma Don Beetse. Toho po nějakém čase nahlásila jako pohřešovaného.

Jelikož policie brzy našla Beetsovu loď daleko od břehu, ačkoli se jeho tělo nenašlo, byl prohlášen za mrtvého a jeho smrt označena jako nehoda.

Nahlásil ji vlastní syn. Společně s bratrem pak proti matce svědčili u soudu

O dva roky později se na policii přihlásil její syn a oznámil, že kdysi pomáhal matce pohřbít tělo jejího posledního muže.

Policie tak na základě tohoto udání prohledala dům.

Objevila nejen ostatky posledního manžela, ale i předposledního. Oba byli zastřeleni několika kulkami ze stejné zbraně.

Beets se bránila a snažila se vinu shodit na své dva syny.

Dokonce řekla, že jim pomáhala zbavit se těl, ale odmítala přiznat, že ona sama své muže zavraždila.

Jelikož ale oba synové u soudu svědčili proti ní a důkazy jasně potvrdily, kdo je vrahem, byla odsouzena k trestu smrti.

Za dvě vraždy a dva pokusy o vraždu si nakonec vysloužila smrtící injekci. Ačkoli se její právník několikrát odvolal, nakonec byl rozsudek vynesen, a Beets tak byla zabita roku 2000.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články