Komerční sděleníKrásaŽivotní styl

Zapomeňte na fitko. Tyhle domácí aktivity spálí více kalorií než kdejaký posilovací stroj

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Spalovani kalorii
Zdroj: Shutterstock

Někdy je fajn si po práci dát hodinku ve fitcentru, protáhnout si tělo a mít pocit, že jsme spálili zbytečné kalorie a udělali něco pro naše tělo. Pravda ale je, že doma by se nám je možná podařilo spálit také. Informace přináší server Everydayhealth.com.

Některé ženy sice vypadají křehké a jemné, v páce by ale možná porazily kdejakého svalovce. Pokud se totiž dobře starají o domácnost, pravděpodobně se jim podařilo už nějaké to přebytečné kilo shodit a nabrat trochu svalové hmoty. Pokud se totiž dobře starají o domácnost, pravděpodobně se jim podařilo už nějaké to přebytečné kilo shodit a nabrat trochu svalové hmoty, i když si občas zahřeší dobrotou z velké bonboniéry.

Dámy, pravidelné domácí práce vydají za několik hodin v posilovně. Pokud se doma pravidelně staráte o vše, co je třeba, a neodkládáte věci na jiné dny, večer se nejspíš cítíte unavené a říkáte si, že jste vlastně nic neudělaly. To ale není pravda. Spočítejte si každý večer, kolik jste toho uklidily, navařily, na záhonku vyplely…

Úklid domácnosti

Možná se to nezdá, ale úklid domácnosti je nejen skvělým pomocníkem na spalování kalorií, ale také na posilování těla. Každý pohyb vysavačem nebo koštětem vám totiž protahuje záda a pomáhá zpevnit svaly na rukou a nohou.

V kuchyni myjete nádobí, u čehož se pěkně zapotíte a procvičíte si zápěstí. Pokaždé, když se ohnete pro nějaký ten odpadek, vaše záda dostávají zabrat a večer vás mohou pobolívat, to je známka toho, že jste je vystavila zátěži, kterou později zúročíte.

Nakonec si uvědomte, kolika těžkými kusy nábytku jste musely hýbat, abyste se vysavačem dostaly na všechna místa v domácnosti, kolik košů s prádlem jste odnosily na šňůru a jak dlouho jste protahovaly celé paže u žehlení.

To všechno rozhodně nejsou zanedbatelné činnosti a podle všeho tím můžete spálit až třikrát více kalorií než za dvě hodiny v posilovně. Kromě toho, že nemusíte za cvičení platit, ho ještě využijete k tomu, aby bylo doma čisto a útulno.

Práce na zahradě

Okopávání záhonku a vytrhávání plevele není tak snadné, jak se může zdát. Požádejte někdy své drahé polovičky, aby vám s tím pomohly. Uvidíte, že mužům bude dělat tato činnost problémy a budou večer unavenější, než kdyby přišli z posilovny.

Sekání trávy je náročné nejen na ruce, kterými před sebou tlačíte sekačku, ale také na nohy. Potrénujte pořádně svaly a večer myslete na to, že únava a bolest rozhodně nepřijdou nazmar.

V neposlední řadě vašemu tělu udělá dobře i to, že trávíte den na čerstvém vzduchu, což vám rozhodně prospěje víc než běh na běhacím pásu v zapocené a vydýchané tělocvičně.

Využijte každé možnosti

Někteří z nás mají to štěstí, že mají doma psa. Ti by měli využít každé příležitosti. Kdykoli jdete ven s odpadky, vezměte chlupáče s sebou a udělejte si delší procházku. Klidně i několikrát denně.

Uvidíte, že těch pár kroků navíc vám prospěje a večer ze sebe budete mít dobrý pocit. A pokud máte doma schody, neodkládejte každou drobnost jen proto, že se vám do nich nechce. Naopak, čím vícekrát je za den využijete, tím lépe.

Kalorie se dají spálit prakticky jakoukoli činností, a pokud se doma do úklidu pustíte opravdu poctivě, uvidíte, že žádné fitcentrum vám tuhle námahu nevynahradí. Přidejte k tomu zdravou stravu a kila půjdou dolů sama.

Zdroj: dailyburn.com, southdenver.com, everydayhealth.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články