Za svůj velký zadek se nestyďte. Ženy s větším pozadím jsou prý inteligentnější než ostatní

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Velky zadek
Zdroj: Shutterstock

Nicki Minaj, Jennifer Lopez, Kim Kardashian West a Iggy Azalea. To je jen malý výčet celebrit, které jsou krásné nehledě na to, jak velké je jejich pozadí. Mnohdy dokonce právě na tom svou krásu staví. A nejspíš dobře vědí, proč. Není totiž třeba se za své tělo stydět.

Mnoho žen s větším zadkem má pocit, že se mužům nebude líbit. Podle nich jsou totiž doby, kdy byla typická ženská postava in, dávno pryč. To ale není pravda, i dnes je na světě celá řada mužů, která tuhle ženskou přednost miluje.

A to není jediný důvod, proč byste měla jásat, že právě vám příroda větší pozadí nadělila. Podle vědců jsou totiž ženy s větším zadkem mnohdy chytřejší než ostatní, navíc to má pozitivní vliv i na jejich zdraví. Prozradíme, jak.

Jak ovlivní zadek vaši inteligenci?

Podle webu yourtango.com proběhla v nedávné době studie analyzující až 16 000 žen s většími zadky. Ta prokázala, že právě tyto ženy mají šanci na vyšší IQ a lepší logické dovednosti.

„Ze studií se nám podařilo zjistit, že ženy s většími zadními partiemi mívají nižší hladinu cholesterolu a glukózy, a naopak vyšší hladinu tuků omega 3,“ vysvětlil profesor Konstantinos Manolopoulos, vedoucí výzkumný pracovník studie.

Tento tuk má podle jeho slov prokázané účinky na fungování lidského mozku. Podporuje jeho aktivitu a dopomáhá člověku k lepším možnostem uvažování, tím pádem zvedá jeho inteligenci.

Jak chrání velké pozadí tělo před nemocemi?

Ženy s větším pozadím mohou být na své tělo pyšné nejen proto, že je podle mnoha chlapů krásné, ale také z toho důvodu, že je chrání před problémy. A to hned před několika výraznými, se kterými se jinak bojuje komplikovaně.

„Myšlenka, že distribuce tělesného tuku je pro zdraví důležitá, je známá již nějakou dobu.

Avšak teprve nedávno se ukázalo, že stehenní tuk a velký obvod boků podporují zdraví a že tuk v dolní části těla chrání člověka sám o sobě,“ říká Manolopoulos.

Velký zadek také podporuje produkci leptinu v ženském těle, což je hormon zodpovědný za regulaci hmotnosti. Dále dopomáhá s regulací hormonů s protizánětlivými účinky.

Ty má vliv také na zdraví srdce a dále antidiabetické účinky. Tuková tkáň zadku navíc zachycuje škodlivé částice a předchází kardiovaskulárním chorobám. To vše podle slov vědců znamená, že ženy s velkým pozadím jsou chráněné proti mnoha nemocem.

U břicha to tak nefunguje

Je třeba poznamenat, že velký zadek je mnohdy spojovaný s obezitou. Tuky, které se ukládají v břiše jsou ale naopak pro tělo škodlivé, a je tedy třeba dávat si pozor na pojmy a dojmy.

„Musíme opravdu zdůraznit přímou souvislost mezi obezitou, rizikovými faktory a kardiovaskulárními chorobami,“ píše ve své publikaci doktorka Tiffany Powell. „Musíme lidem pomoci pochopit, že navzdory tomu, že milujete to, jak vypadáte, jste-li obézní, jste v ohrožení,“ dodává.

Pokud tedy máte velký zadek, není třeba zoufat, ale naopak se z něj můžete radovat. Pokud se vám ale tuky ukládají na břiše a cítíte, že byste měli nějaké to kilo shodit, na nic nečekejte a přesedlejte na zdravý životní styl.

Zdroj: yourtango.com, biospace.com, globalnews.ca
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články