Využijte banán jinak než na jídlo. Své místo má i v kosmetice

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Banan vyuziti
Zdroj: Shutterstock

Kdo by nemiloval banány? Pochutnat si na něm jen tak, třeba ke svačině, připravit z něho sladké smoothie nebo ho přidat do dezertu… Možností je tolik a jen málokdo by banánu nepřišel na chuť. Kromě toho, že si na něm můžete smlsnout, kdykoli dostanete chuť, ho lze využít i jinak.

Napadlo by vás použít banán třeba jako vlasovou masku nebo masku na obličej? Možná vás to překvapí, ale tohle sladké, vesele žluté exotické ovoce může vaší kráse prospět.

Co nám banán může nabídnout?

Kromě toho, že výborně chutná a dá se v kuchyni použít na nespočet způsobů, prospívá banán také našemu zdraví.

Je výborným zdrojem draslíku, který naše tělo potřebuje. Najdete v něm mimo jiné také spoustu vitamínů – A, E i C.

Vynechat nesmíme ani přítomnost tryptofanu, což je proteinogenní aromatická aminokyselina důležitá pro podporu zdraví pokožky a vlasů. Nechybí v něm ani oleje a sacharidy.

Využijte banán pro krásu

V dnešní době, kdy jsou zavřené kosmetické salony a nemáme tolik možností, kde se nechat rozmazlit, hledá stále více žen a dívek způsob, jak se o sebe a svoji krásu postarat doma.

K tomu banán může skvěle pomoci – lze ho totiž využít i pro krásu. Proč nezkusit třeba banánovou masku na pleť nebo na vlasy? Máme pro vás recept!

Maska na vlasy

Ideálně již měkký (zralejší) banán rozmačkejte vidličkou nebo rozmixujte pomocí mixéru. Přidejte polévkovou lžíci olivového oleje, pokud máte, můžete vyměnit za mandlový. Dobře promíchejte a poté naneste na vlasy.

Ty poté přikryjte čepicí (na barvení vlasů), kdo by doma čepici neměl, vystačí si s igelitovou taškou. Abyste dosáhli ještě lepších výsledků, zabalte vlasy do ručníku.

Nechte masku působit alespoň 20 minut. Poté s pomocí šamponu vlasy umyjte a propláchněte čistou vodou.

Maska na pleť

Vyrobit si domácí banánovou masku na pleť je tak snadné, že si tento recept okamžitě zamilujete. A jakmile zjistíte, jak moc banán vaší pleti prospívá, budete masku aplikovat pravidelně!

Co je potřeba? Jeden rozmačkaný nebo rozmixovaný banán, který nanesete na obličej a necháte ho zde 15 minut působit. Obsažené vitamíny a další prospěšné látky mezitím udělají tu nejlepší službu.

Poté masku smyjte. Obličej pak můžete několikrát přejet kostkou ledu. Po použití bude vaše pleť krásně jemná a bude mít třpytivý lesk.

Zdroj: akademie.inhair.cz, healthline.com,
Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články