Ve svízelné životní situaci, kdy vám chybí dostatek finančních prostředků, je nejschůdnějším řešením bankovní či nebankovní půjčka. Na co si dát při uzavření úvěrové smlouvy pozor, abyste se nedostali do dluhové spirály?
Půjčit si je velice snadné
Rychlá půjčka je skutečným lákadlem, neboť je třeba splnit pouze základní požadavky týkající se plnoletosti a trvalého pobytu v ČR, mít potvrzení o výši příjmů a vlastnit bankovní účet. V případě, že své další závazky splácíte včas, máte půjčku u nebankovní společnosti téměř jistou. Požadované peníze tak putují na váš účet během pár okamžiků.
Podmínky čtěte pečlivě
Jelikož celý proces žádosti o půjčku včetně jejího schválení se provádí online z domova, může to svádět k nekontrolovanému zadlužení. Z toho důvodu byste si měli nejprve projít recenze vybraných úvěrových společností, porovnat výši úrokové sazby a délku splatnosti. Před samotným podpisem si důkladně přečtěte veškeré informace z úvěrové smlouvy, ať vás nečeká žádné nemilé překvapení v podobě skrytých poplatků.
Férové jednání
Krátkodobá půjčka se zpravidla využívá k překlenutí období do výplaty či při nenadálých finančních výdajích. I v jejím případě upřednostňujte úvěrovou společnost s transparentním a férovým přístupem k zákazníkovi. Tento poskytovatel nebude mít potřebu před vámi nic tajit, okamžitě se dozvíte výši úrokové sazby, délku splatnosti a veškeré náklady související s půjčkou.
Bydlet ve vlastním
Nejrozšířenějším způsobem k získání vlastního domu či bytu jsou půjčky na bydlení. Ty mohou mít podobu standardních hypoték, jejichž dosažení je ovšem čím dál obtížnější. Alternativou k nim je státní půjčka pro mladé, která je však omezena jak věkem žadatele, tak výší půjčované částky. Poslední možností je opět nebankovní úvěr, díky němuž si můžete půjčit až 3 000 000 Kč s délkou splatnosti dokonce 25 let.
Autor: redakce