AktuálněKomerční sdělení

10 ikonických bot, které nikdy nevyjdou z módy

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena boty
zena boty

Vznikly v letech šedesátých, sedmdesátých, osmdesátých i devadesátých. Přesto nikdy nevyjdou z módy. Některé se vrací do módy, v podstatě každý rok tvoří součást obuvnických kolekcí, protože na ně mnozí nedají dopustit. Které boty jsou nadčasové a nevyjdou tedy z módy?

Ikonické boty v průběhu desetiletí

Populární web, který nabízí velké množství kvalitní obuvi, eobuv.cz, vytvořil grafiku, která mapuje vývoj dámských bot v průběhu půl století. Začíná v 60. letech, kdy komiksová Barbarella v podání herečky Jane Fonda natáhla na štíhlé nohy kozačky. Pestré, latexové, svůdné. I když zahalují nohu, působí nesmírně elegantně. Milujeme je dodnes. Nechce se ani věřit, že už před 50 lety vedle kozaček poprvé spatřily světlo světa Adidas Superstar. Pohodlné kecky s gumovou špičkou, jež milujeme dodnes. Další desetiletí nás vezme do nebeských výšin. Platformy slaví zrození. Mimochodem, pokud se bavíme o trendech, tak právě platformy se vrací do módy právě nyní. Před 40 lety se karty opět obrací a nohy si odpočinou ve válenkách. Slavné UGG se v Americe dokonce nosí i v létě.

Vývoj bot vrací ikonické modely

Zdroj: 123RF.COM

80. léta ve znamení kýče, přesto se i v této době rodí kousky, které přežijí dodnes. Lodičky. Do módy mohou přijít ony platformy, široké podpatky, symbolem elegance bude ovšem stejně úzká jehla boty se špičkou. Divoká variace pak znamená bkombinaci s ponožkou, nejlépe neonové barvy s kanýrem. Devadesátky přináší těžké boty, z oné doby přežijí dodnes Martensky. Stejně jako sandály Birkenstock. Úžasně pohodlné a hodící se i na turistiku. Nové tisíciletí přináší eleganci bez podpadku, baleríny. A zapomenout nesmíme ani na boty, které máme minimálně na chalupě. Crocsy. Pohodlné pantofle, ve kterých je jako v pokojíčku, jak se říká. Vybavíte si všechny typy bot? Podívejte se na obrazovou infografiku přímo na stránkách eobuv.cz.

Autor: redakce

Související články