Žena vždy správně předpověděla smrt svých nejbližších. Neuvěříte, jak to dokázala

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
tillie klimek
tillie klimek

Okolí si o Tilii Klimek myslelo, že umí věštit budoucnost. Až podezřele přesně totiž dokázala předpovídat smrt svých manželů či několika sousedů. V tom posledním případě se však spletla.

Vdávala se několikrát, vždy ale ovdověla

Tilie Klimek se narodila v Polsku, ale brzy se se svými rodiči přestěhovala do Spojených států.

Její podivné schopnosti se poprvé objevily v roce 1914, kdy zemřel její první manžel John Mitkiewicz, za něhož byla provdaná skoro 20 let. John sice údajně zemřel na srdeční selhání, ale nedlouho před jeho smrtí se Tilie svěřila svému příteli, že ví, že její manžel toho dne zemře.

Tilii se manželova smrt finančně velmi vyplatila. Krátce nato si našla nového partnera a provdala se za Johna Ruskowského.

Situace se opakovala. Sousedům se totiž svěřila, že má tušení, že svého muže brzy opět najde mrtvého. Vyprávěla jim totiž, že mívá často sny, ve kterých se jí zdá o datech úmrtí osob z jejího okolí. Sousedé se jí samozřejmě vysmáli, Tiliiny prognózy se ale znovu vyplnily.

Už tu dlouho nebudeš, řekla mu

Svého třetího manžela Franka Kupczyka pohřbila jen několik měsíců po svatbě. Opět na jeho smrti vydělala, protože Frank na ni odkázal veškerý svůj majetek. Právě jemu dokonce předpověděla smrt ráno toho dne, kdy skutečně zemřel.
Sousedi se začali Tilii vyhýbat. Věřili jejím předtuchám a báli se, aby nepředpověděla i jejich smrt.

Přestože Tilie už nebyla nejmladší a nikdy nebyla vyloženě krasavicí, znovu se provdala. Jejím dalším manželem se stal Josef Klimek. Tomu se jednoho dne zničehonic přitížilo a byl odvezen do nemocnice na vyšetření. Doktoři po důkladné prohlídce zjistili, že Josef byl zřejmě otráven arzenem. Najednou se začalo vše vyšetřovat a Tilie se přiznala, že mu do polévky dala jed na krysy.

Konečně se tak začala vyšetřovat i předchozí záhadná úmrtí všech Tiliiných manželů. Později se dokonce přišlo i na smrt dalších lidí a psů, kteří bydleli nedaleko Tilie a byli také otráveni arzenem.

Josef nakonec manželčin útok přežil. Tilie Klimek ale byla za své činy odsouzena na doživotí. Zůstává záhadou, jakým kouzlem k sobě muže tolik přitahovala. Jak dnes ale víme, věštecké schopnosti nikdy neměla.

Autor: Anna-Marie Rabová


Související články