Siamská dvojčata Daisy a Violet: Lidé je bili a týrali. Když je neposlechly, stihl je ještě krutější trest

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Daisy and Violet Hilton
Daisy and Violet Hilton

Daisy a Violet Hiltonovy se narodily v roce 1908. Lékaři o nich prohlásili, že jsou to první siamská dvojčata narozená v Anglii, která přežila déle než pár týdnů. Jelikož byla jejich matka svobodná barmanka, která se o ně nechtěla starat, prodala je.

Dívky byly spojeny boky a hýžděmi, jejich oddělení nebylo možné, protože by podle všeho při operaci pravděpodobně zemřely. Zaměstnavatelka jejich matky v nich ale viděla potenciál a zaplatila za ně.

Nějaký čas byly dívky vystavovány nad barem, který vlastnila, přímo nad místem, kde jejich biologická matka pracovala. Už po pár týdnech na nich žena vydělala mnohem víc, než za kolik je koupila.

Staly se otroky i nových majitelů

Mary Hiltonová a její manžel dívky bili a trestali, pokud se jim nedařil trénink. Měly každý den trávit nespočet hodin cvičením zpěvu a tance, později dokonce hraním na nástroje.

Když jim byly tři roky, začali s nimi jejich majitelé cestovat po světě, veškeré výdělky si nechávali pro sebe a dívkám sotva koupili něco k jídlu. Když Mary Hilton zemřela, dívky byly odkázány její dceři s přítelem.

I ti se ale k dvojčatům chovali strašně. Týrali je hlady, bili je a nutili je cvičit snad ještě víc než původní majitelka. Tou dobou už za sebou měly dívky vystupování v Německu i v USA.

Violet byla zručnou saxofonistkou a Daisy hrála na housle. Pro obě dívky by nejspíš láska k hudbě mohla znamenat mnoho, kdyby k ní ale nebyly od narození násilím nucené.

V roce 1931 se konečně dokázaly dívky osamostatnit. Žalovaly své věznitele a napadly smlouvu, na jejímž základě jim patřily. Podařilo se jim spor vyhrát a získat si svobodu.

Pracovaly na vlastní pěst, staly se obchodnicemi

Většinu následujícího roku strávily dívky v Británii, kde vystupovaly konečně samy za sebe. Pak se vrátily do USA, kde nějaký čas pokračovaly v tom, co dělaly do té doby.

Objevily se dokonce i ve filmu Freaks, který jim na čas vynesl zvýšení popularity. Ale po roce 1932 o jejich vystupování najednou zájem opadl. A nestoupl ani poté, co se jim po pár letech podařilo prosadit v dalším filmu.

Obě dívky byly jednou vdané, bohužel v obou případech se ukázalo, že byl jejich manžel gay, a vztahy tak velmi rychle skončily.

V případě manželství Violet se věřilo tomu, že byla s mužem kvůli zvýšení popularity v médiích, v případě Daisy šlo o omyl, který trval pouhých deset dní, než se pár rozvedl.

Když v roce 1961 skončily kvůli nezájmu vedoucího zájezdu v Severní Karolíně, odkud se bez dopravy nemohly dostat, rozhodly se usadit a začít pracovat v místním obchodě.

Jednoho dne nepřišly do práce, a jejich zaměstnavatel je tak navštívil doma v obavách, že se jim něco stalo. Nemýlil se. Obě dívky se staly obětí hongkongské chřipky. Daisy podle všeho zemřela první, Violet o dva dny později.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články