Kosmetická vražedkyně: Promyšleným způsobem zabila 650 mužů. Po dlouhém a krutém mučení prozradila proč

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Giulia Tofana
Giulia Tofana

Dříve byla slavná jména jako Jack Rozparovač nebo Ted Bundy, slavní sérioví vrazi, kteří se proslavili popravou několika desítek obětí. To ale nebylo nic proti ženě, kterou vám představíme v dnešním článku.

Giulia Tofana podle dostupných informací zabila během padesáti let více než šest set padesát obětí. A to ne kvůli nějakým masochistickým choutkám, její vraždy byly promyšlené a podle jejích slov měly důvod.

Svými činy se totiž snažila osvobodit bezmocné vdané ženy ze života s muži, které nemilovaly.

Rozvody neexistovaly, ženy trpěly v nechtěných manželstvích

Giulia Tofana žila v 17. století, kdy si ženy musely brát předem určené muže, a to obvykle na žádost svých rodičů.
Obvykle to tak pro ženy, které měly ve společnosti nízké postavení, znamenalo manželství plné násilí, ponižování a neštěstí.

Neexistovala téměř možnost, aby se dva lidé vzali z lásky.

Jenže pro muže, který byl v domácnosti na výši, to nepředstavovalo až takový problém. Tofana proto považovala zabití manžela některé z nešťastnic za snadný způsob, jak jí dopřát svobodu.

Své produkty prodávala jako kosmetiku

Samotný výrobek, který si ženy od Tofany kupovaly, byl nenápadný, proto trvalo dlouhé roky, než byla odhalena. Prodávala totiž jed v lahvičkách připomínajících kosmetiku.

Průhledná tekutina, kterou si u ní její zákaznice vyzvedávaly, nevzbudila na první pohled žádné podezření. Bylo totiž zcela běžné, že chtěly ženy příjemně vonět.

Později byla tato speciální látka obsahující arsen pojmenována po jejím výrobci – Aqua Tofana.

Prozradila ji zákaznice

Více než padesát let prodávala Tofana veřejně své produkty. Nakonec to byla jedna ze zákaznic, která ji udala.

Ta nalila doma jed svému muži do polévky, ale sotva se tak stalo, rozmyslela si své činy a přemluvila muže, aby jídlo nejedl.

Ten ji přinutil prozradit mu pravdu, jakmile se ji dozvěděl, zavedl ji před autority, kterým musela žena vše vypovědět. Na základě tohoto udání byla Giulia Tofana zatčena.

Po dlouhém mučení a vyslýchání se žena přiznala. Nakonec byla kosmetická vražedkyně odsouzena k smrti a koncem 17. století popravena.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články