Po stopách filmu Tři oříšky pro Popelku: Udělejte si v létě s dětmi výlet na pohádková místa

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Tri orisky pro Popelku
Zdroj: Profimedia

Pohádka Tři oříšky pro Popelku patří sice spíše k vánočnímu období, právě v létě se nicméně můžete s celou rodinou podívat hned na několik míst, kde se natáčela. Film zbožňují dospělí, kteří ho viděli mnohokrát, ale i děti, které se na něj podívají poprvé. Vyrazte letos o prázdninách na místa spojená s natáčením.

Pokud se rozhodnete cestovat pouze s partnerem, užijete si romantiku, na kterou nikdy nezapomenete. Pokud ale máte větší rodinu, návštěvu míst spojených s natáčením Popelky ocení jednoduše všichni. Kam přesně tedy vlastně vyrazit?

Hurá na hrad

Oblíbená pohádka režiséra Václava Vorlíčka se natáčela částečně v Německu. Česká část vás nicméně zavede na hrad Švihov. Hrad vybudovaný ve 14. století je velmi zajímavou historickou památkou, protože ho nedokázali pokořit ani Švédové během Třicetileté války, píše Kinobox.

Nemusíte být ale právě nadšencem do historie. Jeden z prohlídkových okruhů, které zde probíhají, se totiž jmenuje Za tajemstvím Popelčina střevíčku a je věnovaný právě Popelce.

Užijí si ho děti i dospělí. Nedaleko Švihova se nachází Popelčin statek, dokonce si zde můžete prohlédnout také legendární rybník, do kterého její nevlastní sestra a macecha během jedné ze scén spadnou.

Za princovým hradem

Pokud máte pohádku hodně rádi a zajímalo by vás i další slavné místo, kde se natáčela, budete muset vyrazit do německého Moritzburgu. Právě tam najdete princův zámek. V okolí se navíc nachází celá řada dalších památek, nemusíte se tak bát, že byste do zahraničí cestovali jen kvůli jednomu zážitku.

Ať už se rozhodnete projít si obě místa, nebo vyrazit pouze na jedno z nich, čeká vás nezapomenutelný zážitek. A až příště budete sledovat o Vánocích Tři oříšky pro Popelku, budete možná některá místa ve filmu najednou vnímat úplně jinak.

Zdroj: Novinky, Kudy z Nudy, iDNES, Kinobox, Moritzburg

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články