Nově chystaný seriál nás možná zavede zpět do Sparty. Prozatím ale není jasné, co přesně tvůrci připravují

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Bitva u Thermopyl
Zdroj: Warner Bros, ČSFD

Gerard Butler se v roli krále Sparty Leonida objevil na plátnech kin v roce 2006. Jeho legendární hlášku „Tohle je Sparta!“ zná snad úplně každý. Nyní se zdá, že by se mohla Bitva u Thermopyl vrátit v podobě seriálu.

Na ČSFD má film 300: Bitva u Thermopyl hodnocení 78 %. Zdá se, že čeští fanoušci si snímek užili, a jeho návrat v nové podobě by tak mohli ocenit. A to i přesto, že bylo adaptaci kultovního komiksu od Franka Millera mnohé vyčítáno, píše Kinobox.

Druhý díl přišel pozdě

V roce 2014 se objevil v televizi film s názvem 300: Vzestup říše, který na první snímek navazuje. Zájem o něj byl nicméně daleko nižší, a tvůrci se tak rozhodli jakoukoli další snahu o pokračování odložit.

Málokdo by čekal, že se o deset let později objeví informace o novém podání celého příběhu. A to dokonce včetně samotného Zacka Snydera, píše IMDb.

Warner Bros v současné době podle všeho pracuje na seriálu, o kterém se toho ale příliš neví. Velmi pravděpodobné je, že půjde o prequel k prvnímu filmu, uvádí Gizmodo. Kam přesně ale bude směřovat, to zatím jasné není.

Zpět do Sparty?

Na internetu se objevuje už nyní celá řada spekulací o tom, kam by nový seriál mohl fanoušky zavést. Pravděpodobně nejčastější teorií je návrat do Sparty k předchozím krvavým bitvám nemilosrdného mladšího krále Leonida.

Někdo ale také mluví o tom, že by mohlo být celé dílo inspirované Millerovým komiksem o Xerxovi. Prozatím nicméně není jasné ani to, zda se bude Zack Snyder podílet pouze jako producent seriálu, nebo si v něm i zahraje. Fanoušci se tak musí v mnoha ohledech nechat překvapit.

Zdroj: Gizmodo, Nerdfix, Kinobox, Inverse, ČSFD, IMDb, Obrs

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články