Moderátorka pořadu Áčko se za 20 let pořádně změnila. Nosí šik brýle a má perfektní postavu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Acko Sarka Volemanova
Zdroj: Kundrát / CNC / Profimedia

Pamatujete si talk show Áčko, kde se lidé svěřovali se svými životními zkušenostmi? Jednou z moderátorek byla také Šárka Kubelková. Jak se za více než dvacet let změnila, co prožila a čemu se dnes věnuje?

Šárka Volemanová se narodila v roce 1974 ještě pod příjmením Kubelková. V roce 1992 odmaturovala na gymnáziu v Přelouči.

Brzy zakotvila v matičce Praze

Dva roky studovala psychologii. V devadesátých letech se začala rozvíjet její kariéra moderátorky, a to v pardubickém rádiu Profil.

Poté se přesunula do Prahy, kde nastoupila jako moderátorka v rádiu City. Od roku 1994 se začala objevovat i v televizi.
Nejprve nastoupila jako moderátorka Studia 6 v České televizi a současně také působila v Českém rozhlase na stanici Radiožurnál.

Áčko ji proslavilo

Z veřejnoprávních médií později odešla do soukromého sektoru. Na TV Nova uváděla několik let talk show Áčko, kde se lidé, kteří zažili něco výjimečného, dělili o své názory, zkušenosti, pocity a emoce.

Sarka Volemanova

Zdroj: Profimedia

Pořad se tehdy těšil velké oblibě a na postu moderátora se kromě Šárky objevili také Honza Musil, Pavlína Wolfová nebo Martin Veselovský.

Na Nově moderovala ještě pořady Snídaně s Novou nebo Věštírna. Reportérskou práci si vyzkoušela v pořadu Na vlastní oči.
V roce 2007 se vrátila zpět do České televize, kde se spolupodílela na pořadu 13. komnata, která se těší velké oblibě u diváku dodnes. Z jejího pera vyšel také dokumentární cyklus Partnerské ladění. Začala se věnovat i dramaturgii.

Přišla o svou lásku

Doplnila si mediální vzdělání absolvováním oboru sociální a masová komunikace. Dařilo se jí i v soukromí. V roce 2010 se jí narodil syn Josef a provdala se za svého partnera Josefa Volemana. Bohužel o milovaného manžela ji před více než dvěma lety připravila zákeřná rakovina.

Ani po smrti manžela nezanevřela na svou milovanou profesi a na rozhlasové stanici Český rozhlas Dvojka začala moderovat pořad Dva na dvojce. Opět je založený na příbězích ze života. „Mám ráda lidi a jejich příběhy jsem si vždycky nosila i domů,“ přiznala Šárka pro Extra.cz.

Od jejího působení v Áčku uplynulo už více než dvacet let a moderátorka se pořádně změnila. V tomto případě ale v pozitivním slova smyslu, protože Šárka vypadá s přibývajícími lety lépe než kdysi. Posuďte sami.

Autor: Karolína Stoczková

Související články