Městečko Twin Peaks: Krásná Shelly vypadá lépe než kdy předtím. Hravě by svedla kdejakého mladíka

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
madchen amick
Zdroj: Shutterstock

Americký seriál Městečko Twin Peaks patří dnes, skoro třicet let od odvysílání prvního dílu, ke kultovním. Nezapomenutelná hudba, neustálé dějové zvraty a perfektní herecké výkony. A herečka Mädchen Amick k úspěchu seriálu rozhodně přispěla.

Kdo je vrah a kdo je oběť? Malé městečko Twin Peaks je na první pohled úplně normální. Jenže po smrti mladé Laury Palmer přijede její vraždu objasnit agent Cooper.

Jeho vyšetřování ale vede k temné pravdě, která se nikomu nemusí líbit. Kultovní seriál natočil David Lynch a patří k tomu nejlepšímu, co televizní trh nabízí.

Talentovaná na všechno

Jednu z hlavních postav zde měla Mädchen Amick, která si zahrála krásnou a obdivovanou Shelly. Na první pohled zaujala svou ohromující krásou, na druhé straně svými hereckými schopnostmi.

Je zčásti Norka, Němka a Švédka a rodiče jí jméno Mädchen dali, aby se jmenovala nějak neobyčejně.

Její rodiče se rozvedli, když jí byly dva roky a matka se podruhé vdala. Právě láska nového manžela a její matky měla později vliv na Mädchen a její kariéru.

Ve třech letech začala po vzoru nevlastního otce hrát na klavír, na housle, basu i kytaru. Do toho se přidal malířský talent, některé ze svých děl ještě na škole prodala.

Nabídla mnohem více než krásu

Škole ale moc nedala, v šestnácti ji přerušila a odstěhovala se do Los Angles. Začínala nejen jako modelka, ale i jako tanečnice. I když byla mladá, chovala se vždycky profesionálně a vždycky překvapila svou inteligencí.Její herecká kariéra stoupala, ukázala se třeba v Pobřežní hlídce nebo v seriálu Star Trek: Nová generace.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mädchen Amick (@madchenamick)

Z dívky, která vzala každou roli, se dostala až do seriálu Městečko Twin Peaks. Fanoušci seriálu si zamilovali její citlivou povahu, která trpí v rukou jejího manžela Lea.

Představitelka Shelly, která v seriálu zažívá domácí násilí, diváky dostala také svou dívčí krásou, která z ní vyzařovala. V té době jí bylo teprve dvacet let.

Krásná neznamená hloupá

O mladých herečkách si lidé dříve mysleli, že umí nabídnout jen krásu, ale Mädchen tento stereotyp vyvrátila a ukázala se jako inteligentní žena, která může publiku nabídnout mnohem více než krásu. Dá se považovat za průkopnici, která ukázala, že mladá a krásná se nerovná hloupá.

Očekávaný film Twin Peaks ale seriálové fanoušky zklamal, a to hlavně fanoušky Shelly. Mädchen se ve filmu měla ukázat na méně než minutu. Studio zkrátka nedokázalo ocenit její talent.

Ten byl viděn například ve filmu Dream Lover, ale i přesto se jí nedařilo překonat roli Shelly. I když třeba v seriálu Central Park West hrála sexy Carrie, studio jej kvůli nízké sledovanosti stáhlo už po dvou sériích.

Vrátila se na vrchol

Svou upadající kariéru nakonec nakopla v seriálech Dawsonův svět, Pohotovost a nyní hraje důležitou roli v seriálu Riverdale. Vrátila se tak k dramatickému žánru s prvky hororu, který jí sedí nejlépe.

Mädchen v loňském roce oslavila padesáté narozeniny a daří se jí to, co některé slavné herečky moc nezvládají. Stárnutí uniká mílovými kroky, plastiky i injekce jsou jí cizí. Je přirozená a stále nádherná, i když je dvojnásobnou mámou. Zkrátka krasavice k pohledání.

Autor: Barbora Turková


Související články