Zatočte s psími chlupy a naučte se, jak se jich efektivně zbavit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Psi chlupy
Zdroj: Shutterstock

Pokud máte domácího mazlíčka, který pouští chlupy, tak víte, že vyčištění všech chlupů může vypadat jako nikdy nekončící úkol. Existuje však spousta strategií, které vám pomohou tento problém dostat pod kontrolu.

Při čištění chlupů je důležité mít ty správné nástroje. „Odstraňování chlupů je pro vysavače jednou z nejnáročnějších výzev, protože statická elektřina může způsobit, že se chlupy psů a koček pevně drží na tkaninách, jako jsou koberce a čalounění,“ říká ředitelka laboratoře pro čištění Carolyn Forte.

Jste připraveni zbavit se chlupů?

Ať už váš miláček sedává na pohovce nebo ne, je pravděpodobné, že se tam stejně usadí jeho chlupy. Chcete-li se zbavit nánosů chlupů na pohovce, pak oblast nejprve postříkejte antistatickým sprejem.

Po nanesení spreje použijte kartáč na čalounění pro snazší odstranění chlupů. V případě jakékoli větší nečistoty si nasaďte gumovou rukavici, navlhčete ji trochou vody a poté rukou přetáhněte špinavou oblast.

Stejně jako na pohovku i na koberce platí pravidlo s antistatickým sprejem. Ten se postará o to, aby vám šly chlupy lépe uklidit a vy měli krásně čistou domácnost.

Dejte chlupům sbohem

Pokud je nějaké místo, které je určitě plné chlupů, je to místo, kde váš chlupatý přítel odpočívá. Chcete-li vyčistit pelíšek pro domácí mazlíčky, vezměte ho ven a vytřepejte ho. Poté použijte váleček na čištění chlupů a pelíšek vyperte. Pokud vlastníte sušičku, můžete do ní pelíšek vložit, aby byl znovu krásně načechraný.

Při používání sušičky pravděpodobně využíváte vonné ubrousky. Ty můžete použít k odstranění chlupů z vašeho oblečení. Stejně tak můžete oblečení dát na pár minut do sušičky, kterou zapnete na nejnižší stupeň.

Obecně platí, že podlahy z tvrdého dřeva by měly být vysávány nejméně jednou týdně a vytírat byste měli alespoň jednou měsíčně. Pokud se vám nečistoty po vašem mazlíčkovi nepodařily odstranit ani po řádném vytření, jednoduše použijte čistič na podlahy, který s problémem zatočí během několika sekund.

Poslední místo, které může být plné chlupů, je váš vůz. Jezdí-li s vámi váš miláček na výlety, pak pravděpodobně víte, o čem je řeč. Na úklid stačí použít bezdrátový vysavač a pro záhyby na autosedačkách použijte speciálně navržený kartáč na odstraňování zvířecích chlupů.

Zdroj: Good House Keeping
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články