Pořiďte si levnou pokojovku, co krásně kvete po celý rok bez vaší péče a námahy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
kalanchoe
kalanchoe

Asi se shodneme na tom, že péči o kaktusy a sukulenty zvládne každý z nás. Ačkoliv mnozí rádi vtipkují a říkají, že jim doma ani ony nevydrží, jedná se opravdu o nenáročné rostliny. Jedny z těch, které nepotřebují tolik vaší lásky, a přitom v obýváků nádherně vypadají, jsou kalanchoe.

Na tyto sukulenty se spoustou dlouhotrvajících květů jste určitě už narazili. Prodávají se v zahradnictví, květinářství, hobby marketech, ale dokonce i supermarketech a asijských večerkách. Jejich obliba u lidí také vzrostla. Důvod je prostý – jsou krásné, odolné a levné.

Zkrášlete si třeba pracovní stůl

Kalanchoe si pořídíte snadno. Dbejte jen na to, aby při nákupu nebyla nijak poškozená nebo celkově neprospívala. Můžete si vybrat ze sytě červených, zářivě oranžových, jasně bílých, ale i světle růžových květů.

Tyto rostliny kvetou téměř po celý rok a nepotřebují vaši přehnanou péči.

Nevystavujte je ale neustále přímému slunci. V létě jim ho můžete dopřát tak dvě hodinky, ale určitě ne více. Na parapet je neumisťujte také proto, že vyhřátá okna by mohla jejich listy popálit. Zkrášlete tak květináčem s kalanchoe raději pracovní stůl nebo komodu.

I čtrnáct dní bez vody

A jak je to se zálivkou? I tady si postačí pamatovat, že kalanchoe pije jednou za týden až čtrnáct dní, ale zato vydatně.

Dopřejte jí tedy dostatek vody v tomto časovém rozmezí. Toto doporučení nepřekračujte, sukulenty tolik vody jednoduše nepotřebují a vy svou krásně rostlou pokojovku určitě nebude chtít utopit.

Hnojivo můžete použít, pokud to uznáte za vhodné. Mělo by být organické a tekuté. Kalanchoe ho dopřejte v polovině jara a pak ještě v polovině léta.

Nejste-li začátečník a pár těchto rostlin už doma máte, možná přemýšlíte, proč vám odkvetly a nové květy jsou v nedohlednu. Je to způsobené tím, že reagují na období vystavení světlu.

Možná to zní zvláštně a neuvěřitelně, ale potřebují přibližně čtrnáct hodin úplné tmy, aby znovu rozkvetly. Takto je můžete zkusit „probudit“ na počátku zimy tím, že je dáte třeba do skříně.

Autor: Šárka Blahoňovská


Související články