Pokud nedisponujete prosluněným bytem, nezoufejte. Tyto pokojovky se perfektně hodí do stínu

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Fialka
Fialka

Ne každý z nás žije v dokonale slunném bytě, kam sluníčko vstupuje hned brzy z rána a odchází až v pozdních hodinách. Možná se i vy musíte spokojit s málem, co se týče přirozeného denního světla. I přesto ale můžete svůj domov oživit květinami.

I když možná nežijete v prosluněném bytě, nemusíte se vzdávat chutě pěstovat v pohodlí domova živou rostlinu. Ne všechny totiž ke své spokojenosti potřebují pořádnou dávku sluníčka. Existují i takové, kterým se skvěle daří ve stínu.

Voděnka – působivá rostlina s dlouhými listy

Jednou z kandidátek na spokojený život ve stinném bytě je voděnka. Možná si ji pamatujte z dob vašeho dětství, protože právě tahle působivá kytička patřila mezi favoritky našich babiček.

Voděnka je proslulá svými dlouhými listy zdobenými šlahouny, pro které ji určitě bezpečně poznáte. Tahle rostlina není náročná na pěstování, pokud ji budete chtít rozmnožit a udělat si radost její krásou, pak k tomu stačí jediné – vložit výhonek do vody.

Difenbachie – květina s barevným vzorem na listech

Další skvělá rostlinka, které se bude dařit i tam, kam sluníčko zrovna dvakrát nesvítí, je difenbachie. Poznáte ji podle širokých listů majících nádherný barevný vzor.

Dovolíme si upozornit, že rostlina známá pod jménem diefenbachie je jedovatá, a proto není vhodná do domácnosti, ve které žijí malé zvídavé děti.

Africká fialka – kouzelná rostlina s nádhernými květy

Pokud žijete v bytě, kde řešíte nedostatek světla, ale přesto byste si své bydlení rádi oživili nějakou krásnou živou rostlinou, můžete uvažovat i o květině známé jako africká fialka.

Rostlina je to vskutku nádherná a pyšní se pestrými květy, na které je radost pohledět. Jejím původem, jak samotný název šikovně napovídá, je východní Afrika. Určitě vás mile potěší, že není kdovíjak náročná na pěstování.

Netík – rozkošná rostlinka dorůstající do výšky

Název téhle rostlinky zní rozkošně, nemyslíte? O netíku byste měli vědět, že je to drobnolistá květina, která miluje teplo a vlhko.

Výborně se mu daří například v obyčejné misce s oblázky a dostatečným množstvím vody – za takových podmínek vám poroste do krásy.

A nejen do krásy, ale také do výšky! Netík totiž může dorůst do výšky až čtyřicet centimetrů.

Kulkas zamiolistý – rostlina sukulentního charakteru

Pakliže s pěstováním třeba teprve začínáte a chcete pro sebe takovou rostlinu, která opravdu nevyžaduje kdovíjakou pozornost a náročnou péči, pak vám můžeme doporučit kulkas zamiolistý.

Možná tuhle květinu neznáte, ale měli byste vědět, že je sukulentního charakteru a na pěstování není ani trochu náročná – vydrží i několik týdnů bez vody.

Autor: Nikol Kolomazníková


Související články