Nemůžete dělat v bytě změny? Tento jednoduchý a levný způsob renovace majiteli vadit nebude

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tapety
Zdroj: Shutterstock

Pokud byste si rádi zútulnili vaši domácnost, ale nechcete do renovace investovat velké množství peněz nebo bydlíte v pronájmu a majitel si ji nepřeje, tak můžete vyzkoušet jednoduchý a levný způsob, který vám v dnešním článku prozradíme. A věřte tomu, že budete překvapeni.

Žijete-li v pronajatém bytě a nudné béžové stěny vás už nebaví, vyzkoušejte samolepicí tapety, které udělají velkou parádu a úplně každý, kdo k vám přijde na návštěvu, bude z proměny unešený.

Tipy, které mějte na paměti

Tapety vždy aplikujte pouze na hladké stěny, a pokud se na nich před aplikací tapety nachází hrbolky, snažte se jich zbavit. Počítejte také s tím, že se vám může při odlepování tapet stát to, že strhnete i barvu, která se na zdi nachází.

Při výběru tapety myslete na to, že se samotná aplikace nemusí vždy podařit. Proto si objednejte pár metrů navíc. A kdybyste náhodou přebytečný materiál nevyužili, můžete si předělat například starou skříňku, které chcete dát nový nádech.

V obchodech si můžete pořídit speciální pomůcku, která vám při lepení tapety usnadní práci. Aplikaci berte zlehka a rozhodně nikam nespěchejte. Tapetu zkuste prvně nalepit do rohu místnosti a vyzkoušejte si, jak ji nejlépe vyhladit.

Krásná domácnost

Pokud pod tapetou zůstanou nějaké vzduchové bubliny, vytvořte do bubliny malou dírku například pomocí špendlíku. Ihned poté bublinu zmáčkněte a tapetu vyhlaďte. Ani vy si po čase nevzpomenete, na jakém místě se bublina nacházela.

Díky samolepicím tapetám můžete zrenovovat i váš nábytek, který chcete vyhodit. Proč ale zbytečně vyhazovat nábytek, který vám může ještě nějakou dobu sloužit? Proces renovace vám nezabere více než dvě hodiny a výsledek vás mile překvapí.

Další zábavná věc při aplikování tapet je to, že nemusíte polepit úplně vše. Pokud chcete vaší staré skříňce obléknout nový kabát, můžete polepit například jen dvířka nebo šuplíky.

A kromě nábytku můžete úplně stejným způsobem předělat skoro vše, co se nachází ve vaší domácnosti. Co si třeba například zmodernizovat vchodové dveře nebo polepit dveře vašeho dítěte tapetou se vzorem jeho oblíbeného superhrdiny?

Věříme tomu, že aplikování samolepicích tapet zvládnete bez sebemenších problémů a budete mít pocit, že jste v úplně novém domově.

Zdroj: Today

Autor: Štěpán Pacík


Související články