Mobil jako zdroj infekce. Poradíme vám, jak ho správně čistit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Cisteni telefonu
Zdroj: Shutterstock

Používáme ho úplně každý den. Je to náš parťák, díky kterému můžeme volat s přáteli z celého světa, vyfotit si nádherná místa a dostat se na místa bez dlouhého studování papírových map. Ano, mluvíme o mobilním telefonu.

Ať už je obrazovka vašeho telefonu špinavá po každodenním používání, nebo máte obavy z šíření koronaviru prostřednictvím objektů a sdílených společných prostor, je čas pobavit se o správných a špatných způsobech čištění obrazovky telefonu.

Správné čištění je důležité

Ačkoli nejsou povrchy považovány za primární způsob přenosu koronaviru, obecně se jakýkoli zárodek na vašem telefonu nebo pouzdře může potenciálně přenést do vašeho těla. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí může koronavirus vydržet na předmětech několik hodin až dní.

Pokud se dotknete telefonu po dotyku kliky dveří nebo vozíku s potravinami, je důležité ho vyčistit. Některé zdroje doporučují, abyste si sami vytvořili směs alkoholu a vody, ale je důležité myslet na správnou koncentraci. Nejbezpečnějším řešením je použití dezinfekčních ubrousků, které obsahují sedmdesát procent isopropylalkoholu.

Šmouhám od otisků prstů je těžké zabránit, protože vaše pokožka neustále produkuje pot. To znamená, že se vaše otisky na telefonu objeví pokaždé, když ho vezmete do ruky. Nejbezpečnějším a nejúčinnějším způsobem čištění obrazovky je hadřík z mikrovlákna. Dobré je použít hadřík společně s destilovanou vodou.

Špinavému telefonu řekněte sbohem

Pokud se pravidelně líčíte, pak pravděpodobně víte, jak rychle může make-up zašpinit obrazovku. K očištění make-upu z obrazovky telefonu je skvělé použít vlhký hadřík z mikrovláken a poté jej hodit do pračky. Rozhodně svůj telefon nečistěte odličovací vodou.

Máte voděodolný telefon se stupněm krytí IP67 a vyšší? Pak ho můžete při silném znečištění opláchnout vodou. Myslete však na to, že vám na nějakou chvíli nebude fungovat nabíjecí konektor. Musíte ho totiž nejdříve nechat vyschnout.

Je jasné, že chcete, aby vám váš telefon sloužil co nejdéle. S pravidelným čištěním a péčí dosáhne váš telefon dlouhé životnosti, a vy tak nebudete muset řešit zbytečné výdaje.

Zdroj: CNet
Autor: Štěpán Pacík


Související články