Zpěvačka Patricia Janečková již rok bojuje s rakovinou prsu. Má po mastektomii a vrací se do práce

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Karel Gott a Patricia Janeckova
Zdroj: Profimedia

Slovenská operní pěvkyně Patricia Janečková, která před 12 lety zvítězila v soutěži Talentmania a uchvátila svým hlasem i Karla Gotta, bojuje s rakovinou. Na přelomu ledna a února si připomněla smutné výročí, uběhl jeden rok ode dne, kdy se krutou diagnózu dozvěděla.


Zpěvačka svou nemoc pravidelně dokumentuje a s fanoušky sdílí své pokroky v boji proti ní.

Smutné výročí

Dne 31. ledna uplynul rok od doby, co se dozvěděla zprávu, která jí změnila život.

„Pamatuji si ten den tak jasně, jako by to bylo včera. Byl krásný slunečný den a já si šla pro výsledky. Do nemocnice jsem jela s úsměvem na tváři, protože jsem ani na chvíli nemyslela na nic špatného. Ale po pár minutách v ordinaci se můj život obrátil vzhůru nohama. Je to nepopsatelný pocit,“ napsala fanouškům na svůj instagram.

Jak uvádí server iDNES, talentovaná zpěvačka absolvovala během tohoto roku 16 chemoterapií, mastektomii a měsíc ozařování.

Léčba s sebou navíc přinesla i aplikaci mnoha injekcí. Naštěstí má zpěvačka kolem sebe lidi, kteří jí pomáhají a podporují ji.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Patricia Janečková (@patricia_janeckova)

Pomalu se vrací do práce

Zpěvačka na instagramu sdílela vzpomínku z velmi těžkého okamžiku, který jí ale pomohli zvládnout její přítel Vlastimil Burda a kamarádka Marie Pucková.

Když si nemoc vybrala svou daň ve formě padání vlasů, musela si je zpěvačka oholit. A aby to zvládla lépe a nebyla z toho smutná, oholili si hlavu i Vlastimil a Marie.

„Oběma jsem moc vděčná! Marie celou věc zdokumentovala, aby si ji zapamatovali. Zde jsou některé z obrázků, které mi vždy vženou slzy do očí, kdykoli se na ně podívám,“ napsala pod fotky.

Nyní už má zpěvačka své vlasy zpět a vypadá to, že léčba pokračuje dobře. Patricia se tak může pomalu vrátit do práce a má za sebou premiéru představení Sweeney Todd: Ďábelský lazebnîk z Fleet Street.

Fanoušci se na ni dále mohou těšit v muzikálu Květiny pro paní Harrisovou a opeře Prodaná nevěsta.

Zdroj: iDNES, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články