Oblíbenkyně Karla Gotta a vítězka Talentmanie Patricia Janečková bojuje s rakovinou. Popsala průběh léčby

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
gott janeckova
Zdroj: Profimedia

Slovenská operní pěvkyně Patricia Janečková se zapsala do povědomí fanoušků v soutěži Talentmania, kde to nakonec dotáhla až na vítězství. To se stalo před 12 lety, kdy také svým hlasem zaujala Karla Gotta. Ten se stal kmotrem jejího alba a veřejně ji chválil. Jak je na tom Janečková ale dnes? Zpěvačka přiznala, že bojuje s rakovinou a popsala její průběh.

„S nadšením jsem sledoval její cestu soutěží a byl svědkem jejího vítězství ve finále. Už tenkrát mi bylo jasné, že o téhle křehké dívce s andělským hlasem ještě mnohokrát uslyšíme, a už tenkrát jsem si uměl představit, jak si jednou beru Patricii jako hosta svého turné,“ řekl kdysi o Patricii podle Blesku Gott.

Několik let se vítězka soutěže věnovala zpěvu. Zdokonalovala se, našla se v opeře a pracovala například v ostravském divadle, kde pravidelně vystupovala. To až do chvíle, než jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu a ona kvůli bojům s nemocí musela své zaměstnání přerušit.

„Drazí přátelé, tento rok měl být plný krásných koncertů a divadelních představení. Všechno je jinak. Před pár dny jsem od lékařů zjistila, že mě čeká velký boj,“ oznámila před několika měsíci svým fanouškům s tím, že se teď musí soustředit především na své zdraví.

patricia janeckova

Zdroj: Profimedia

Chce naplno bojovat

Řada lidí se snaží i s nemocemi pracovat do posledních sil. Celebrity dělají pro fanoušky maximum, často se jim to ale nevyplácí. Patricia si uvědomuje, že zdraví má jenom jedno, proto se rozhodla z pracovního života na chvíli odejít.

„Rakovina byla, je a bude mezi námi. A i když jsem si vždy myslela, že mládí rovná se zdraví, není tomu tak. Výsledky biopsie prokázaly zhoubný nádor prsu. S těžkým srdcem musím na čas opustit jeviště a zrušit všechny koncerty, abych mohla naplno bojovat a léčit se,“ vysvětlila podle Expresu.

„Už jsem v polovině své léčby chemoterapií a po třech dlouhých měsících mám konečně dobrý pocit, protože výsledky z kontrolního vyšetření jsou dobré! Má to smysl!“ dodala před pár dny. Médiím také poskytla několik svých fotek, na kterých je vidět, co všechno rakovina dovede.

Podpory fanoušků si váží

Patricia pravidelně informuje své fanoušky o tom, jak její léčba probíhá. Oni ji na oplátku podporují milými slovy a přejí jí, aby se brzy uzdravila. Tato psychická pomoc je pro zpěvačku velmi důležitá, a proto také pokračuje ve sdílení informací o svém stavu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Patricia Janečková (@patricia_janeckova)

„Mastektomie mě čeká až po absolvování celé chemoterapie, tudíž za půl roku,“ uvedla například v březnu na svém instagramu.  „Děkuji všem za přízeň a vaše milá slova, velmi si toho vážím,“ doplnila u fotografie, na které ukázala, že zatím má prsa na svém místě.

Ačkoli je to pro ni velmi náročné, díky podpoře fanoušků a snaze se uzdravit se zatím drží. Boj s rakovinou pro ni bude ještě během na dlouhou trať, ona ale doufá, že se později bude moci vrátit na jeviště před publikum a předvést lidem, že delší pauza stála skutečně za to.

Zdroj: TV Nova, Blesk, Expres

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články