Zdeněk Pohlreich si v televizi dělal legraci z Přemka Forejta a pokrmu, který podává ve své restauraci

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pohlreich Zdenek
Zdroj: Nextfoto

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich patří k těm nejznámějším tuzemských kuchařům. Nedávno oslavil v branži už neuvěřitelných padesát let. Nedávno se webu Prima Ženy svěřil, jaké je jeho oblíbené jídlo a co naopak vůbec nemusí. Do toho stihl urazit i kolegu.

Zdeněk Pohlreich je známý český šéfkuchař a vydavatel kuchařek. Své gastronomické zkušenosti nasbíral například v Nizozemsku či v Austrálii.

Zdeněk a jeho upřímnost

Své dovednosti nakonec zúročil před televizní kamerou. Pro stanici TV Prima uváděl celou řadu kuchařských pořadů a soutěží jako například Ano, šéfe!, Na nože či Vařte jako šéf.

Kromě kuchařského umění je jeho nedílnou součástí i pořádně nabroušený jazyk. Jak diváci jeho pořadů dobře vědí, Zdeněk nejde pro sprosté slovo daleko a rozhodně se nebojí konfrontací.

Za všechno mohly tvarůžky

Nedávno si v pořadu Máme rádi Česko například dělal legraci ze svého kolegy, šéfkuchaře Přemka Forejta, a to kvůli tomu, že ve své restauraci podává olomoucké tvarůžky.

„Přéma Forejt z toho dělá něco, čemu se říká ‚hoštický lanýž‘. Nechá to nějak rozpustit a pak to tam nahobluje. Klasická moravská vych*anost,“ odpověděl Zdeněk na dotaz moderátora Libora Boučka ohledně této pochutiny.

Jak se ukázalo, on sám se nedá označit zrovna za fanouška tohoto druhu sýra. „Jsou lidi, kteří to určitě jedí,“ smál se šéfkuchař.

Raději si dá kuřecí

Zdeněk není všeobecně velký fanda přílišných experimentů a neobvyklých pochutin. „Já všeobecně nemám rád takové ty podle mě extrémy jako třeba hadí srdce v alkoholu a podobné záležitosti. To si ve skutečnosti raději nechám ujít a nepotřebuju nutně vědět, jak to chutná,“ svěřil se nedávno webu Prima Ženy.

Pohlreich je spíše tradicionalista, který umí dát jídlu moderní nádech. „Já miluji kuře, a to hodně, ale čas od času přijde k chuti i kus dobrého steaku. Je to těžké říct, co je nejoblíbenější, když je to dobře připravené,“ uvedl nedávno pro Blesk.

Zdroj: Blesk, Prima Ženy

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články