Vladimír Dlouhý po sobě zanechal dva talentované syny. Ti se nyní objeví v seriálu Ulice

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vladimir Dlouhy
Zdroj: Profimedia

V červnu roku 2010 opustila svět velká herecká legenda. Vladimír Dlouhý mezi námi mohl být mnohem déle, prohrál ale svůj boj s rakovinou a alkoholem. Zanechal po sobě nejen několik výborných českých filmů, ale také dva velmi nadané syny.

Že má talent, ukázal už jako mladík, když se objevil v snímku Už zase skáču přes kaluže. Pravděpodobně jeho nejslavnější rolí je Petr Máchal z pohádky S čerty nejsou žerty. Na veřejnosti se herec objevoval vždy s úsměvem, v soukromí přitom bojoval s velkými problémy.

Ani alarmující zprávy lékařů ho nepřesvědčily, že by měl přestat pít. Alkohol byl tím, díky čemu se dokázal postavit na jeviště, díky čemu odbourával stres. Když jeho žaludek napadla rakovina, měl od doktorů zakázáno kouřit i pít.

On ale nedokázal chuť na alkohol potlačit. Nakonec tak zemřel ve věku 52 let. Přitom kdyby dodržoval zdravý životní styl, mohl tu být podle všeho mnohem déle.

Dvojčata půjdou do Ulice

Vladimír Dlouhý byl ve svém životě dvakrát ženatý. Jeho druhá žena Petra Jungmanová mu porodila dva syny. Dvojčata Jiří a Jan zdědili herecký talent a Dlouhý tak v nich podle některých fanoušků žije i nadále. A to i díky tomu, že se mu mladíci vzhledově podobají.

V současné době se na ně mohou těšit fanoušci seriálu Ulice. Synové Dlouhého ztvární role Marka a Matěje Dvořákových, kteří zrovna přestoupili na gympl, prozrazuje Extra.

jan dlouhy jiri dlouhy dana syslova

Zdroj: Profimedia

Kluci přijdou do nové třídy a jejich spolužáci si je budou ze začátku trochu plést. Zasáhnou například do dění okolo postavy Magdy a jejích blízkých, ale také u Klímových, doplňuje iDNES.

S přijetím role dlouho neváhali

Z nabídky byli oba mladíci nadšení. „Zvažoval jsem všechny možné cesty, ale moc dlouho jsem neváhal, protože jsem byl z role nadšený,“ říká Jiří. Jeho bratr Jan doplňuje, že se natáčení obával kvůli svému působení na konzervatoři, nakonec ale přijal.

„Rozhodli jsme se, že budeme točit hlavně o víkendech, tak jsem nabídku s klidem přijal,“ vysvětlil s tím, že půjde rozhodně o dobrou a zábavnou praxi.

Podle slov Jana Dlouhého se u natáčení člověk na place rozhodně nenudí. Často je prý nervózní, ale zatím se mu podařilo všechny nervy překonat. Fanoušci Ulice se tak mohou těšit na nové postavy, které ozvláštní další děj seriálu.

Zdroj: OnlyU, Extra, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články