Vít Rakušan bojuje s negativními vzkazy během. A snaží se ke sportu motivovat ostatní

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Vit Rakusan
Zdroj: Radek Vebr / MAFRA / Profimedia

Vít Rakušan je známý především z politiky. Ví se o něm ale také to, že je nadšenec do sportu, konkrétně do běhu. A k tomu se snaží motivovat i ostatní, třeba i příspěvky na svých sociálních sítích.

Už v minulosti Rakušan ukázal, že běh je nejen zdravý, ale může také pomáhat dobré věci. V roce 2021 se účastnil charitativního běhu pro Jasmínku. Tehdy lidem ukazoval, že by měli tomuto sportu dát šanci.

Při běhu si vyčistí hlavu

„Běhání dokáže dokonale a zaručeně vyčistit hlavu takřka v každé situaci. Baví mne u toho, že hlava se zvláštním způsobem vypíná, jen se soustředí na pohyb,“ vysvětlil v roce 2013, v rozhovoru pro Kolínský deník.

A od té doby se nic nezměnilo. Respektive starostí na jeho hlavu padá s jeho politickými funkcemi stále víc, on si s nimi ale dokáže poradit i díky tomu, že se věnuje běhání pravidelně.

Občas to těžko rozdejchávám

Na sociální síti sdílel nedávno Rakušan příklady toho, co mu lidé píší. A někdy jde o zprávy opravdu nemilé. „Občas to těžko rozdejchávám. Ne nenávistné komentáře, ale kilometry do kopce!“ uvádí u příspěvku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vít Rakušan (@vitrakusan)

U snímku ministr vnitra vyzval lidi k tomu, aby si s ním šli zaběhat na akci Vyběhni s ministrem, kterou už v minulosti jednou pořádal. Běh na necelé 4 kilometry se konal minulé pondělní odpoledne ve Stromovce.

To, že ho lidé kritizují, bere s nadhledem. Je mu jasné, že politik se nikdy nezavděčí všem. Je ale třeba se s negativními emocemi nějak vyrovnávat. A právě pomocí vybití energie při běhání to jde skvěle.

Zdroj: Instagram, OnlyU, Twitter, Kolínský deník

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články