Vít Rakušan si rád zaběhá. Doporučil by to i těm, kteří přes internet vyhrožují jemu a jeho rodině

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Vit Rakusan
Zdroj: RENATA MATEJKOVA / CNC / Profimedia

Politici se v médiích objevují velmi často, a měli by proto jít příkladem. To ale není jediný důvod, proč se už mnoho let věnuje Vít Rakušan běhání. Ministr vnitra si prý při této činnosti psychicky odpočine. A z jistých důvodů by ji doporučil i svým kritikům.

Vít Rakušan běhá rád. Prokázal to v minulých letech hned několikrát. Zúčastnil se dokonce několika běhů na pomoc potřebným.

V roce 2018 byl například součástí běhu pro malou Jasmínku, které pomohl vydělat peníze na několik náročných operací.

O rok později se Rakušan zúčastnil Běhu Dačického12. „Běhání dokáže dokonale a zaručeně vyčistit hlavu takřka v každé situaci. Baví mne u toho, že hlava se zvláštním způsobem vypíná, jen se soustředí na pohyb,“ vysvětlil v roce 2013, tehdy ještě jako starosta Kolína, v rozhovoru pro Kolínský deník.

Je to náročné, ale…

Rakušan běhá už roky. Nedávno na své sociální síti sdílel příspěvek, ve kterém se rozpovídal o svých pocitech během tohoto sportu.

„Užíval jsem si to. Vlastně ne, neužíval, dost jsem trpěl, ale tak hezky. Kdo běhá, ten rozumí,“ napsal na svůj instagram, kde popsal svůj poslední běh.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vít Rakušan (@vitrakusan)

Rakušan si při běhání všímá toho, co se děje v jeho okolí. Zpozoroval, jak ho povzbudila mladá dívka, která běžela téměř dvojnásobnou rychlostí. Pak se zase zastavil na slovo se starší paní, která si chtěla povídat.

Povšiml si také trojice mužů s cigaretami a pivem sedících na lavičce a pozastavil se nad tím, když na něj z auta několik mladíků zakřičelo: „Makej, vole.“

Běh by doporučil svým kritikům

„Lze z toho vyvodit, že anonymní ksichtíky z profilových fotek na sociálních sítích, co vyhrožují násilím, nechodí běhat. Zpotit se pro ně znamená zapařit si zadek u počítače a vyplavit si místo endorfinů trochu žluči,“ hlásí Rakušan výsledky svého pozorování.

Lidem, kteří jemu a jeho rodině vyhrožují, by doporučil si zaběhat, aby zjistili, že svět není jenom o počítačích.

„Červená linie mezi názorem a vyhrožováním je celkem jasná. A tak s tím také nakládám. To není vyhrožování z mé strany, ale konstatování právní podstaty,“ dodává závěrem.

Zdroj: Instagram, Facebook, Twitter, Kolínský deník

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články