Václav Vydra a Jana Boušková žili přes 20 let na psí knížku. Pak si uspořádali „punkovou“ svatbu

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Bouskova Vydro
Zdroj: Nextfoto

Jana Boušková a Václav Vydra jsou považováni za jeden z nejstabilnějších párů českého showbyznysu. Jejich vztah je ovšem nestandardní od začátku do konce. Když Jana nedávno vyprávěla o jejich svatbě, nemohla se přestat smát ani ostřílená moderátorka Tereza Kostková.

Známý herecký pár spolu žije už téměř 40 let. Celý jejich vztah byl ale provázen více či méně závažnými komplikacemi. Vše začalo tím, že se Václav zamiloval do Jany už na škole. Ta ho ale dlouho odmítala.

Vydra se rozvedl a Boušková byla vdova

Nakonec se vdala za někoho jiného a měla s ním i syna. Václav to poté vzdal a také se oženil se svou hereckou kolegyní. Vše se ale změnilo, když Janin manžel tragicky zemřel.

Osud je tak spojil znovu dohromady, Vašek se rozvedl a začal žít s Janou. Takzvaně na psí knížku to spolu táhli téměř dvacet čtyři let, poté se rozhodli do toho konečně praštit.

Utajená svatba jen se svědky

Jejich svatba ale neprobíhala úplně klasicky. „Všechno domluvili naši známí. Do poslední chvíle to bylo vlastně tajný. Nebyla tam ani naše jména,“ začíná své vyprávění Jana.

Svatbu si totiž přáli co nejkomornější, tak tam dokonce nevzali ani svého syna, kterého měla Jana ze svého prvního manželství, ani neteř, kterou vychovali.

Natrhaná kytka a prstýnky z trávy

V „punkovém“ stylu svatby se drželi i dále. A to i přesto, že se konala v kostele. „Pan farář byl velice vtipný,“ řekla v rozhovoru na Českém rozhlasu Dvojce.

„Zeptal se, kde má nevěsta kytku, tak Václav šel a utrhl nějaký pivoňky,“ smála se herečka. Ještě větší drama přišlo, když chtěl kněz vysvětit prstýnky.

„Vašek udělal dva prstýnky z trávy. Pan farář ale řekl, že je nemůže vysvětit,“ vysvětlila Jana. „Já jsem ale měla po paní Medřický dva nádherný prstýnky u sebe, tak ty vysvětil a ten větší jsem dala Vaškovi na malíček a on mi dal ten druhý,“ doplnila.

Jak je ale vidět, manželství, ačkoli začínalo trochu divoce, jim stále velmi svědčí. A není divu, že pro ostatní platí coby jeden nejstabilnějších párů českého filmového rybníčku.

Zdroj: Český rozhlas Dvojka, OnlyU

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články