Syn Romana Zacha se vymezuje extravagantním oblečením. Také je to nadaný tanečník

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Roman a Prokop Zachovi
Zdroj: Profimedia

Roman Zach může být pyšný na svého syna Prokopa. Někteří tvrdí, že si jsou velmi podobní, jiní zase, že nemohou být odlišnější. Syn má však tátovy rysy, a dokonce i výškově ho dohání. Navíc se dal v jeho stopách a studuje herectví. V jednom se však liší. Zatímco táta dává přednost elegantnímu oblečení, syn si libuje v extravaganci.

A protože se dal na dráhu herectví, tak dává i své první rozhovory, ve kterých například prozradil, že mu výška komplikuje natáčení.

Miluje herectví a tanec

„Někdy můžu vypadat jako malej kluk a můžu ho i zahrát, ale potom přijdu na plac a mám dva metry,“ uvádí s tím, že jedno natáčení dokonce musel absolvovat v sedě.

Kromě herectví se však po vzoru otce dal i na tanec. Teď v říjnu bude se svou taneční partnerkou Eliškou Stehnovou reprezentovat Divadlo Bez zábradlí.

Ačkoliv má tanec rád, tak do StarDance, kterého se zúčastnil jeho otec, by nešel.

„Přímý přenos by mi nevadil, ale baví mě prostor divadla a samotný fakt, že je to roztančené divadlo, a ne nějaké hvězdy, které tančí,“ vysvětlil.

Na tátu je pyšný

Prokop prozradil, že jeho táta nebyl zpočátku nadšený, že se rozhodl studovat herectví. Nyní ho ale podporuje a je rád. Dokonce si myslí, že má nezaměnitelný projev a že by se nemusel v hereckém světě ztratit.

A je něco, co by nechtěl ve své kariéře opakovat po tátovi?

„Líbily se mi všechny tátovy kroky. Odešel z angažmá a šel někam do Ústí. Nevadí mi ani ty seriály. Živí rodinu a jako táta pro nás dělá první poslední. Já jsem se tedy před tři čtvrtě rokem odstěhoval a už bydlím sám. Táta dělá pro rodinu všechno, takže ať dělá to, co umí nejlépe. To už je potom věc rodiny a já se v něm úplně vidím,“ říká s pokorou Prokop s tím, že si je vědom všeho, co pro ně táta udělal.

Oblečení ze sekáče a jiné názory

Jak již bylo uvedeno, tak se Prokop tátovi v mnohém podobá, ale v oblečení jsou každý jiný. Prokop uvedl, že většinu svého oblečení má ze sekáče.

„Každý má v sobě strašně moc a mohl by to ukázat,“ vysvětluje Prokop, proč nemá rád jednotné oblečení a černé obleky.

A stejně jako se odlišuje v oblékání, tak se odlišují i jeho názory oproti otci. Ten sám přiznal, že to není zrovna lehké období.

„Je to složitý. Dostali jsme se do fáze, v níž puberťáka rodiče štvou, takže on se pak odstěhoval a náš vztah se podstatně zlepšil,“ řekl Zach pro server Aha!

Když pak dostal možnost zrežírovat hru a vybrat herce, tak i přes různé názory nakonec syna do role přijal a nyní si to pochvaluje.

„Poslouchal, ale diskutoval. Někdy tu byly trochu tenze, že mu něco říkám ne jako táta, ale jako režisér a kolega, ale záhy se to vyčistilo a bylo to dobrý,“ popsal Zach první a určitě ne poslední spolupráci se synem.

Zdroje: Lifee, Aha!, Extra, OnlyU

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články