Slavné ženy bojují za kojení: „Nestydím se za to,“ říká Monika Bagárová. Přečtěte si názory ostatních

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
monika bagárová
Zdroj: Profimedia

Po narození miminka se vám obrátí život naruby. Miminko byste umačkali láskou a vykřičeli do světa, jak moc ho milujete. V době sociálních sítích to začíná u výbavičky, kterou si maminky měsíce před porodem chystají, ale kde má sdílení soukromých věcí konec?

Slavné celebrity čelí rozhodnutí, které před dvaceti lety jejich vrstevníci řešit nemuseli. Od dob sociálních sítích tu čpí jedna zásadní otázka. Sdílet své dítě, či nesdílet?

Sdílet, či nesdílet?

Někteří stojí pevně za tím, že sdílejí na Facebooku i Instagramu svůj život. Po narození dítěte se tedy přirozeně obsah příspěvků obrátí tímto směrem a nový človíček bude nedílnou součástí života na sítích.

Druhá skupina si stojí za tím, že dítě by mělo mít možnost se později samo rozhodnout.

Boj za odhalená prsa

Vlna žen za obhajobu kojení začala v podstatě nenápadně. Přibližně před pěti dny zveřejnila modelka Jitka Nováčková video se svou dcerku. Pointou příspěvku byl zdvižený prostředníček malého miminka během kojení.

Jitka se ale namísto pobavených komentářů dočkala vyhrocené diskuze mezi matkami. Ty se dělí v podstatě na dva tábory. První tábor žen si stojí za tím, že kojení je zcela přirozená věc a součást života, a navíc tvrdí, že v plavkách nebo ve spodním prádle jsou prsa vidět více než na onom videu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený JITKA NOVACKOVA (@jitkanovackova)

Druhý tábor je zcela proti. Matky tam zastávají názor, že takové věci na veřejné sociální sítě nepatří a kojení je čistě intimní věc, která je pouze mezi matkou a miminkem.

Veřejná podpora kojení

Za Jitku se postavilo mnoho tváří z řad slavných maminek. Monika Bagárová zveřejnila také fotku z kojení dcery Ruminky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Monika Bagárová (@bagarovamonika)

„Proč se někteří lidé pohoršují nad fotkou při kojení, ať už doma nebo na veřejnosti? A odhalené zadky a prsa vidět každý den, jen co ráno otevřeme Instagram jsou Ok? To nikomu nevadí? Kojení vnímám jako krásné propojení mě a mojí Ruminky. Nestydím se za to a při zachování decentnosti to určitě jde i na veřejnosti.“

Stejný názor sdílela i Zorka Hejdová. Ta na roli maminky teprve čeká, ale porodit může každým dnem. Také se vyjádřila k tomu, že jí kojící fotky nepřijdou nijak nevhodné, a její sledující se takové fotky v následujících měsících pravděpodobně dočkají.

Autor: Naďa Brožová

Související články