Slavné bojovnice dodávají sílu ostatním: Denisa Cziglová, Anička Slováčková či Shannen Doherty ukazují krutou stránku rakoviny

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Shannen Doherty
Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Rakovina si bohužel nevybírá ani životní období, ani člověka, kterého se rozhodne zničit. Své o tom ví bojovnice, které se rozhodly svůj boj dokumentovat a dodávat tak sílu ostatním. Anička Slováčková, Denisa Cziglová či například americká herečka Shannen Doherty ukazují, jak zákeřná tato nemoc je.

V roce 2019 měla Denisa Cziglová, kterou mohou diváci znát z pořadu MasterChef, dle deníku Blesk maximálně rok života. Nádory na mozku rychle rostly a naděje byly mizivé.

Denisa napsala dopis Ježíškovi

Maminka dvou malých holčiček pomocí sbírky sehnala peníze na bioléčbu, která jí dala naději.

„Zmutovaný glioblastom se chytl na zacílenou bio léčbu, léky pro pacienty na rakovinu plic. Sama nechápu, jak je to možné, a myslím, že MOU je taky velmi mile překvapeno. Asi jsem žena štěstěny, jsem 1 z 30 pacientů, kterým léčba sedla a funguje,“ prozradila letos v září šťastná Denisa.

Nádory se jí zmenšily o 60 %, a ty menší dokonce úplně zmizely. Problém však podle ní byl, že léky nesmí přestat brát a měsíční léčba stojí 200 tisíc.

To však netušila, že se o pár týdnů později dozví krutou zprávu: léčba přestala fungovat a nádory se rozšířily. Denisa si proto od Ježíška přeje jediné, a to delší život.

„Milý Ježíšku, já vím, že to, co po tobě chci, je už moc příliš. Já vím, že tehdy jsem tě prosila o 5 let a už to bude 10 let, co jsi mi dal. Já vím, prodloužil jsi mi už tento rok. Vím, že člověk se musí umět smířit s každou variantou a pokračovat zase dál, i když to bolí. Ale kdybych si mohla ještě něco přát, tak ty víš,“ poprosila Ježíška na svém instagramu sympatická Denisa.

Anička bojuje podruhé

Na instagramu svůj urputný boj s touto zákeřnou nemocí sdílí i Anička Slováčková. Ta bojovala jako lvice s první rakovinou a svůj boj vyhrála.

Nyní jí rakovina napadla plíce, ale zpěvačka věří, že když rakovinu porazila jednou, zvládne to i podruhé.

„Člověk míní… a něco tam nahoře nebo dole mění a tak, když jsem měla 8. 9. oslavovat vydání desky a nového klipu, potvrdili mi návrat rakoviny a na žádné oslavy už nebyla chuť,“ prozradila Anička.

I ona svůj boj dokumentuje a sdílí i fotky, které by se jiní báli zveřejnit. A tak na její sociální síti najdete nejen pozitivní fotky plné úsměvů, ale i fotky ukazující, co rakovina může udělat s člověkem a jeho tělem.

Na první výsledky své léčby zatím Anička čeká, ale věří v samé dobré zprávy.

Shannen Doherty sdílí smutné zprávy

Ne moc pozitivní zprávy však přicházejí z USA, kde již od roku 2015 bojuje s rakovinou prsu Shannen Doherty alias Brenda z Beverly Hills 90210 nebo Prue ze seriálu Čarodějky.

„Neskončila jsem s žitím. Neskončila jsem s milováním. Neskončila jsem s tvorbou,“ prohlásila herečka odhodlaná nemoc porazit.

Léčba rakoviny byla úspěšná, ale v roce 2020 došlo k remisi.

„Je jen otázkou dní nebo týdnů, než se provalí, že se mi vrátila rakovina a mám ji ve čtvrtém stadiu. Proto jsem tady. Je to pro mě v mnoha ohledech těžké. Mám docela strach,“ prozradila ve stejném roce v rozhovoru.

I přes pozitivní přístup se jí bohužel rakovina rozšířila z prsou do mozku a má být nyní v terminálním stádiu. Před pár dny pak prozradila, že se rakovina rozšířila navíc ještě do kostí.

Zdroje: Blesk, Instagram Denisa, Instagram Anička, Extra, BBC, Novinky, OnlyU

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články