Seriál Čarodějky je rozeštval. Shannen Doherty a Alyssu Milano spojila až rakovina a nyní i smrt Matthewa Perryho

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Charmed
Zdroj: Profimedia

Velmi oblíbený seriál z přelomu tisíciletí Čarodějky uchvátil nejednu domácnost. Příběh sester Halliwelových a jejich boj s démony vnesl běžné domácnosti do okultních oblastí. Mezi dvěma sestrami však byly ve skutečnosti takové neshody, že to skončilo smrtí jedné z nich. Jejich představitelky spojila až rakovina a smrt kamaráda.

Seriál začínal v obsazení Holly Marie Combs (Piper), Shannen Doherty (Prue) a Alyssa Milano (Phoebe).

Sesterské neshody skončily smrtí

Příběh je jednoduchý: tři sestry bojují bok po boku proti démonům podle Knihy stínů, která byla mimochodem nejdražší rekvizitou seriálu a vážila 5 kg.

Další zajímavostí například je, že scenáristé postupně přidávali triky, na které jim ale postupně docházely peníze. Postava Phoebe tak třeba získala schopnost levitace, která je jí ale nakonec za trest odebrána. Ve skutečnosti na tento trik nebyly peníze.

V seriálu na sebe sestry nedaly dopustit a jedna za druhou by položila život. V reálu však mezi Milano a Doherty panovaly takové neshody, že Milano dokonce trvala na vyhození Doherty ze seriálu.

Doherty se to dozvěděla a scenáristy předběhla, skončila totiž sama. Na konci třetí série ji nechali zemřít a byla nahrazena ztracenou sestrou Paige v podání Rose McGowan.

Milano o mnoho let později přiznala, že na neshodách nese svůj podíl viny a nyní toho velmi lituje. Když byla Doherty diagnostikována rakovina, herečky zakopaly válečnou sekeru.

„Mám k ní velký respekt,“ říká nyní Milano s tím, že jsou s Doherty v pravidelném kontaktu.

Společný přítel Matthew

Herečky teď navíc spojila smrt společného přítele Matthewa Perryho ze seriálu Přátelé.

„Matty byl vždy ten nejzábavnější člověk v místnosti. A NEJLEPŠÍ. Byl laskavý,“ reagovala Milano na smrt Perryho.

Zároveň se nyní na facebooku ohradila proti všem, kdo neustále řeší, zda byl pod vlivem drog, či nikoliv. „Žádám vás… můžeme nechat Matthewa Perryho odpočívat v pokoji? Nezáleží na tom, jak zemřel, ale jak žil,“ vzkázala.

Shannen Doherty znala herce mnohem déle, vyrůstali spolu a patřili do stejného gangu, jak herečka nazvala jejich partu.

„Mohli jste nás najít v kabině, jak mluvíme vlastním jazykem. A ano, Matt měl vždy ten smysl pro humor,“ píše v dlouhém vyjádření a pokračuje: „Naše přátelství trvalo dlouhou dobu. Opravdu celý život. Vím, že mnozí jsou zraněni, zvláště náš malý gang. Bude chybět mnohým a určitě i nám. Mohla bych být poetičtější nebo říkat věci lépe, ale právě teď převládá šok a smutek.“

Obnovené přátelství je tak nyní spojené společným smutkem a vzpomínkami na společného kamaráda, k jehož smrti se již vyjádřili i jeho ostatní kolegové z Přátel a bohužel i Nela Slováková.

Zdroje: ScreenArt, Syfy, Instagram Milano, Facebook Milano, Instagram Doherty, Instagram Charmed, OnlyU

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články