Sharon Osbourne shodila 14 kilo díky hubnoucím injekcím. V zahraničí jsou i přes vedlejší účinky hitem

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
sharon osbourne
Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Průlom v hubnutí i v léčbě obezity – tak se momentálně hovoří o hubnoucích injekcích. Ačkoliv jsou jejich výsledky velmi slibné, mnozí odborníci varují před jejich nežádoucími účinky. Své o tom ví i manželka zpěváka Ozzyho Osbourna. Její shozená kila byla totiž vykoupena pořádnými nevolnostmi. 

O krásném štíhlém těle sní ženy i muži. Mnozí se však nedokáží přebytečných kil zbavit, a to ačkoliv se snaží dodržovat životosprávu a pravidelně cvičí. Své snažení se tak často snaží podpořit i pomocí farmakologických přípravků. Účinnost většiny z nich však nikdy nebyla příliš závratná.

Nyní se ale v tomto ohledu hovoří o malém zázraku. Tím mají být takzvané hubnoucí injekce léků, které byly původně určeny pro léčbu cukrovky. Jak ale ukázaly klinické testy, v mnohem vyšších dávkách zvládají tyto léky úspěšně redukovat váhu.

Hubnout bez práce zkouší i celebrity

Představa relativně bezpracné ztráty kilogramů pobláznila především obyvatele Spojených států a také arabských zemí. A vyzkoušet se je zřejmě rozhodla i celá řada známých osobností.

O použití hubnoucích injekcí se například spekulovalo u Kim Kardashian. Ta však informace nikdy nepotvrdila. Naopak svou pozitivní zkušeností s těmito produkty se netají miliardář Elon Musk.

sharon osbourne

Zdroj: Profimedia

S kůží na trh nyní šla také moderátorka a manželka hudebníka Ozzyho Osbourna Sharon. Ta o hubnutí pomocí injekcí speciálních léků promluvila v pořadu Talk TV.

„Ano, užívala jsem je. Za čtyři měsíce jsem zhubla 30 liber (tedy necelých 14 kilogramů),“ vysvětlila. Procházka růžovým sadem to ale podle ní tedy určitě nebyla.

Podrážděný žaludek a nevolnosti

„Bylo mi několik měsíců velmi špatně. První měsíce jsem cítila jen nevolnost. Každý den mi bylo špatně, měla jsem podrážděný žaludek. Nemohla jsem nic jíst,“ vysvětlila manželka slavného hudebníka.

Nyní už je ale vše v pořádku a podle jejích vlastní slov může už opět normálně jíst, kila však zůstávají stále dole.

Moderátorka však v rozhovoru upozornila, že ne u každého mohou takto léky zafungovat. Záleží totiž také na tom, jaký má daný člověk metabolismus.

Lékaři zatím vyčkávají

Svou skepsi k tomuto způsobu hubnutí vyjádřil americký lékař Marc Siegel, který podle FOX News upozornil na skutečnost, že o hubnoucích injekcích zatím není dostatek informací a vedlejší účinky jsou prozatím známy jen velmi povrchově.

Běžní smrtelníci však na hubnutí bez námahy slyší a vedlejších účinků se zřejmě příliš neobávají.

Napovídá tomu i fakt, že výše zmíněné léky na diabetes, ze kterých se hubnoucí injekce vyrábí, jsou v posledně době vyloženě nedostatkovým zbožím, a to nejen v USA, ale také v Evropě včetně České republiky.

Zdroj: Daily Mail, FOX News, iDNES, Page Six

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články