Sestřičky: Vrchní sestra Mery opouští drsným způsobem seriál. Tvůrci čelí rozhořčeným reakcím diváků

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
sabina laurinová
Zdroj: foto CNC: Marek Patek / CNC / Profimedia

Vrchní sestra Marie Černá (později provdaná Tomášková), které v seriálu nikdo neřekl jinak než Mery, si zahrála ve více než 330 dílech oblíbeného pořadu. Teď ale diváky čeká krutá skutečnost. Budou se s ní muset rozloučit, a to poměrně drastickým způsobem.

Postavu Mery si v seriálu zahrála Sabina Laurinová. Ta nastoupila už před pěti lety do seriálu Modrý kód, kde hrála už od prvního dílu. Zatímco jiní herci se prostřídali, ona zůstala a pokračovala později i v navazujícím seriálu Sestřičky.

Za více než tři stovky dílů si k ní diváci našli cestu, protože šlo o postavu s dobrým srdcem, která snad jako jediná nikdy neudělala nic zákeřného ani se špatnými úmysly. O to horší teď pro všechny je smířit se s její smrtí.

Rána

Už teď je jasné, že smrt čeká Mery v 71. dílu seriálu, a diváci mají proto zhruba týden na to, aby se psychicky připravili.

Jenže hned od zveřejnění informace se na celý štáb seriálu sesypaly stížnosti a e-maily. Fanoušci nesouhlasí.

Je to pro ně velká rána. Mery podle všeho má zemřít kvůli tomu, že dostane silnou ránu do břicha, což je vzhledem k jejímu probíhajícímu těhotenství velká komplikace. Při natáčení se slzelo za kamerami i před nimi, i tak si ale herci našli chvíle, kdy se snažili všechno brát s chladnou hlavou.

Na poslední fotce, která se objevila na Instagramu, se dokonce Laurinová donutila k úsměvu, a to i přesto, že leží na operačním sále a divákům vlastně jako vrchní sestra z Rubavy mává naposledy.

Na fotce jsou doktoři, kteří se budou na posledních scénách podílet. Ty si zahrají Ondřej Rychlý, Saša Rašilov, Josef Kubáník, Roman Zach a Marek Němec. Právě ten byl vždy pro diváky číslem jedna ve vztahu k Mery, ačkoli poté, co ji opustil, trvalo dlouho, než si k sobě zase našli cestu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vojtěch Moravec (@vojta7m)

Sotva se tak stalo, přišla právě tahle rána, po které mnoho fanoušků vzkazuje tvůrcům, že už se nebudou dál na seriál dívat, pokud se díl nepřetočí. To ale podle všeho nehrozí. Sabina Laurinová totiž tak jako tak v Sestřičkách potřebovala skončit.

Proč nemohla jít jen na mateřskou?

U příspěvku na Instagramu se lidé doslova bouří. Někteří smutní a je jim líto, že Sabina odchází, většina je jich ale spíše naštvaná a snaží se pochopit, proč museli být tvůrci tak drastičtí.

„Nešlo by ten díl přetočit na něco pozitivnějšího?? Na tohle se nikdo dívat nechce.“ „Celý tenhle díl byste měli radši smazat a znovu přetočit s jiným scénářem.“ „A nejhorší na tom je, když si uvědomíte, že to odpovědné osoby plánovaly asi už od začátku.“ Podobných komentářů se pod fotkou objevuje hodně.

Některým se také nelíbí, že kromě informace o tom, že vrchní sestra zemře, vyšly už fotografie, kterými seriál působí na city. „To je jako naschvál? Potřebujeme víc fotek, příště prosím z pohřbu,“ dodává jeden z komentářů.

Podle všeho ze svého konce nebyla šťastná ani sama Sabina Laurinová. Bylo jí líto, že musí v Sestřičkách skončit, a když navíc přišla zpráva o tom, jakým způsobem to bude, sama prohlásila, že je to smutné a morbidní.

Podle všech by bylo daleko lepší, kdyby se postava odstěhovala, odešla na mateřskou dovolenou, nebo zkrátka skončila nějak jinak. Tedy jakkoli jinak, než takto krutou a drastickou scénou.

Zdroj: aplausin.cz, Instagram
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články