Saskia Burešová je na televizních obrazovkách už přes 55 let. Typické jsou pro ni růžové brýle a dobrá nálada

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
saskia buresova
Zdroj: Nextfoto

Je jí 76 let, už několik let ale vypadá stále stejně. Nestárnoucí Saskia Burešová je oblíbenou televizní moderátorkou, která má tisíce příznivců. Se svou prací jen tak skončit nehodlá, poslední dobou se jí navíc poměrně daří. A i přesto, že je stále zaměstnaná, má dost času i na své koníčky.

Minulý rok v dubnu proběhla médii kauza Burešová versus Vojtěch Kotek. Herec a režisér v pořadu Máme rádi Česko před kamerami prohlásil, že si ji jeho známý měl z nějakého důvodu splést s transgender osobou a celou historku pojal jako náramně zábavnou záležitost, uvádí Blesk.

Kotek se jí potom sice omluvil, že prý to bylo jen vytržené z kontextu, ona jeho omluvu ale odmítla se slovy: „On to nemyslel zle, ale je hloupý. To je otázka inteligence.“ Kupodivu jí celá aféra neublížila, naopak její pořad Kalendárium se pak dočkal zvýšené sledovanosti.

„Kalendárium je pro mne univerzita mého života. V obýváku s manželem vymýšlíme, jak jej ještě zlepšit,“ říká o svém pořadu moderátorka pro iDNES. Server doplňuje, že na televizních obrazovkách je celebritou už přes 55 let.

V televizi se tak od té doby moderátorce daří ještě víc než kdy dřív. Její práce je pro ni zároveň i koníčkem. Těch má ale mimo to několik a všem se stíhá naplno věnovat. Málokdo ví, že je Burešová například vynikající kuchařkou.

Miluje vaření i pečení

Že je Burešová v kuchyni jako doma, ukázala například jako účastnice v pořadu Prostřeno. Server Aha! připomíná třeba její vepřové jazyky na čínský způsob, italskou bylinkovou polévku nebo exotickou variaci.

Kromě vaření miluje Saskia i pečení. Toho si nedávno užila opravdu hodně, před Vánoci totiž podle Jíme to připravuje pravidelně minimálně devět druhů cukroví.

Na svět se dívá přes růžové brýle

Pro Saskii Burešovou jsou typické její velké brýle s tmavými růžovými skly. A to jak vzhledově, tak i povahově. Ve všem totiž vidí jen to dobré a dívá se tak na svět takzvaně přes růžové brýle.

Stále se udržuje v dobré náladě a pozitivní myšlenky jí dodávají sílu. Proto na společenských akcích vždy překvapí svou energií a úsměvy, které rozdává do všech stran.

Zdroj: Blesk, Aha!, Jíme to, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články