Nestárnoucí Saskia Burešová vidí svět růžově díky svým ikonickým brýlím. I proto na ně nedá dopustit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
saskia buresova
Zdroj: Profimedia

Ve svém věku 75 let vypadá Saskia Burešová stále dokonale. Mnoho lidí by jí tipovalo o několik let méně. Moderátorka, která se proslavila především pořadem Kalendárium, je typická nejen svým úsměvem, ale také brýlemi, které si s ní jednoznačně každý spojí.

Právě proto nemohla chybět ani na výstavě Brejle a okuliare v pražské Galerii UM. Expozice zde totiž přibližuje především brýle československých výrobců a mapuje řadu typů a stylů. Kromě toho ale samozřejmě návštěvníci mohou spatřit i zajímavé kousky ze zahraničí.

Právě Burešová se stala tváří výstavy, není se čemu divit. Společně s Naďou Urbánkovou byla totiž podle Česká televize kdysi módní ikonou právě díky brýlím, se kterými se neustále ve společnosti objevovala. A doposud se na tom příliš nezměnilo.

Brýle jako vášeň

Pro Saskii Burešovou jsou brýle vášní. Má jich doma samozřejmě několik, její největší láskou jsou ale jedny konkrétní, které si fanoušci dobře vybaví. Ona sama tvrdí, že zůstala po celý život věrná jednomu stylu a ráda se na svět dívá přes růžová skla.

„Brýle ženu zdobí, ale je důležité vybrat si správný tvar,“ podotýká žena, která některé brýle nosí už dlouhé desítky let. Výstava jí ale samozřejmě i tak mnoho přinesla, ačkoli přiznává, že své milované kousky by rozhodně jen tak za nic nevyměnila.

Nestárne

Saskia Burešová patří mezi české celebrity, které snad nestárnou. Už několik let vypadá perfektně a možná právě brýle jsou tím důvodem, proč má věčně úsměv na tváři a energie na rozdávání. Není to tak, že by se za obroučkami schovávala. Ale vidět svět růžově se někdy opravdu vyplácí.

Typická skla, přes která totiž Burešová sleduje svět, vnímá nejen fyzicky. Snaží se vidět ve světě jen to dobré, udržuje se v dobré náladě a pozitivní myšlenky jí dodávají sílu. Proto na společenských akcích vždy překvapí svou energií a úsměvy, které rozdává do všech stran.

Jinak tomu nebylo ani na slavnostním zahájení festivalu Pocta Jiřímu Menzelovi, na které dorazila řada celebrit. Saskia se svými brýlemi mezi ostatními vynikla a je třeba říci, že vypadala perfektně. Dáma, která v českém showbyznysu figuruje už dlouhé roky, rozhodně nesměla na takové akci chybět.

Ačkoli si Burešovou v nedávné době vzal na paškál Vojta Kotek, který o ní v televizi neprohlásil zrovna milé výroky, ona si z toho nic nedělá. Vnímá všechno s úsměvem a dokazuje, že člověku je přesně tolik let, na kolik se cítí.

Zdroj: Extra, Česká televize

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články